Akay'dan Duygusal Start!

AK parti İzmir'in eski İl Başkanı Ömer Cihat Akay, AK Parti'den İzmir Milletvekilliğine aday adaylığını açıkladı. Akay, açıklaması sırasında duygusal anlar yaşarken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na ilk eleştirilerini yaptı.

Milletvekili aday adaylıklarına bir yenisi de eski AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’dan geldi. Akay, Swiss Otel Büyük Efes’te düzenlenen toplantıyla adaylığını açıkladı.
 
Toplantıya, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, AK Parti İzmir İlçe Başkanları, AK Partili belediye meclis üyeleri, AK Parti İzmir milletvekili aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.
 
OFİS PRESTİJ KAZANDIRACAK
  
İzmir’in kendi için öneminden söz eden Akay, “1956 yılında İzmir’de doğdum esnaf çocuğuyum. İzmir’in tüm kaldırımlarında ayak izim olduğunu düşünüyorum. İzmir sevdalısıyım. İzmir’de olmaktan onur duyuyorum.   İzmir çocuğuyum, İzmir sevdalısıyım. İnanıyorum ki güneşin en güzel battığı yer Kordon’dan izlenir. İzmir özgürlükten, barıştan yana taraf olmaktır” ifadesini kullandı. Akay,  AK Parti İl Kongresi’nde Başbakan Davutoğlu’nun Başbakanlık ofisi müjdesine “En son Başbakanımızın İzmir için verdiği müjdenin İzmir’in kaybettiği prestiji kazanmasında önemli bir adımdır” dedi.
 
KILIÇDAROĞLU İZMİR'E TRENLE Mİ GELDİ?
 
Akay, “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İzmir ziyaretinde açıklama yaptı. Hükümet İzmir’e ne yatırım yapıyor dedi. Kılıçdaroğlu İzmir’e trenle mi geldi yoksa karayolu ile mi? Kılıçdaroğlu Adnan Menderes Havaalanı’na geldiğinde  sormadı mı bu terminal ne zaman devreye girdi diye? Ya Kılıçdaroğlu bilmiyor ya da kendine destekte bulunmadılar. Çandarlı Limanı’nı, Konak Tüneli’ni, Hızlı Treni , İstanbul İzmir Otoyolu’nu, İZBAN’ı bilmiyorlar veya görmüyorlar. İktidar ne kadar hayırlı iş yapmak istese bu muhalefet karşı çıkıyor” şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER