AK Vekiller Teşekkür Turunda

1 Kasım’da yapılan seçimlerde İzmir’den milletvekili seçilen AKP’li Hamza Dağ, Kerem Ali Sürekli, Mahmut Atilla Kaya ve Necip Kalkan Küçük Menderes Havzası’nı kapsayan 9 ilçeye seçmenlerine teşekkür turuna çıktı.

AK Vekiller Teşekkür Turunda
 
AKP’li Milletvekilleri seçimlerde aday olan milletvekili adayları ile Gaziemir’de partililere seslendi. Meydan girişinde bekleyen vatandaşlar, üzerinde Binali Yıldırım’ın resmi bulunan seçim otobüsüyle gelen dört milletvekilini alkışlarla karşıladı. AKP Gaziemir İlçe Başkanı Hüseyin Mutlu, 7 Haziran seçimlerinde başarılı olamadıklarını, çok çalışarak 1 Kasım’da başarılı olduklarını söyledi.
 
AKP Milletvekili Necip Kalkan, AKP’ye Gaziemir’de çıkan oy ortalamasının, İzmir’de çıkan oy ortalamasının üstünde olduğunu belirtip, “1 Kasım seçimlerinde çok çalıştık. Bunu hep birlikte başardık. Bakın bizler hepimiz, ’pırıl pırıl’ değil, ’hepimiz yerli malıyız’, ’herkes onu kullanmalı" dedi. Kalkan, “Gaziemir’e yakışan bir hükümet konağı yapılması için harekete geçildi. Biz bunun en büyük takipçisi olacağız. Bir de Gaziemir belediye binasının direğine AKP bayrağını çekelim. Yüzde 5’ten fazla oyumuzu artıran halkımızdan destek bekliyoruz. Türkiye’de AKP belediyeciliğini yedi cihana duyurmalıyız. Başın düşerse dara, Necip Kalkan’ı ara" dedi.
 
Üçüncü kez Milletvekili seçilen Hamza Dağ, ise yaptığı konuşmasında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na çattı. Dağ, “Anket yaptırdı, ’CHP yüzde 50, AKP yüzde 25 oy alacak’ diye açıkladı. Ne oldu seçimde tersi oldu. Eline Türk bayrağı alıp meydanlara çıkmaya benzemez bu işler. Bazılarının rahatı bozuldu. CHP’li büyükşehir ve ilçe belediye başkanları ne yapacaklarını şaşırdı. 1 Kasım’da partimiz büyük tarihi yazdı. Edebiyat yapmayı ve istikamet çizmeye çalışanlara en iyi şekilde sandıkta cevap verdiniz. Artık dört yıl kendi işimize bakacağız. Önümüzde parlak bir dönem var. Kahvehanede oturup ta bize oy veren vermeyen herkese teşekkür ederim. Buradan duyuruyorum 2018 yılının seçim startını veriyoruz" dedi.
 
Kerem Ali Sürekli ise “Seçim beyannamesinde ne dediysek yapacağız. Asgari ücret 1300 lira olacak. Terörü yok edip, belini kıracağız. Bütün dünya da bizim seçim zaferimiz kutlandı. 2019’da üç seçim yaşanacak. Onun için şimdiden çalışmalarımızı buna göre yapıyoruz" dedi.
 
Mahmut Atilla Kaya da “Ben Torbalı’da doğdum büyüdüm. Sizin gibi buranın çocuğuyum. Çok çalıştık bunu da hep birlikte başardık. Bundan sonra da desteğinizi bekliyorum" dedi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2015, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER