AK Partili Vekil İstifa Etti!

AK Parti İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, partisinden istifa etti. İşbilen son dönemde artan AK Parti-Cemaat çekişmesi sonrasında partisi için oldukça sert ifadeler kullanarak partisinden istifa edişini açıkladı. İşbilen," Hocaefendi ile görüştüklerinde bir haşhaşi ile mi görüştüler? Görüştükleri yer Alamut Kalesi miydi? Görüştükleri kişi yalancı bir peygamber miydi? Öyle bir zat'a mı ihtiyaçları vardı?" dedi.

İşte İşbilen'in konuşmasından satır başları:
 
Güzel bir haberi veya güzel bir hadiseyi duyurmak için huzurlarınızda olmak isterdim. Ben Ak Parti’den İzmir milletvekili adayı olurken günün birinde çok üzücü şekilde partiden istifa kararı almak mecburiyetinde kalacağım aklıma gelmezdi.
 
"GİDİŞİMİZ İYİ DEĞİLDİR" DEMİŞTİM
 
Ben AK Parti’nin bir vekili olarak dershaneler tartışmasının yaşandığı Kasım’da Genel Merkez’de Nabi Avcı’nın Genel merkezde byapılan basına kapalı toplantıda düşüncelerimi açıkladım. O konuşmayı yapmamı bizzat AK Parti Grup başkan vekilleri istedi.
Orada 'Gidişimiz iyi değildir. Bir dershane tartışmasıyla ülkeyi geriyoruz' demiştim.
 
BAŞBAKAN’IN BENİ ÇAĞIRMASINI TALEP ETTİM AMA TALEP GELMEDİ
 
O gün alkışlanan ve tebrik edilen bu konuşmamdan sonra Başbakan’ın çağırıp beni konuşmasını bekledim, hatta talep ettim. Ama Başbakan’dan beklediğim cevap gelmedi.
 
GÜLEN İLE BAŞBAKAN ARASINDA DİYALOĞA VESİLE OLURUM DİYE DÜŞÜNDÜM
 
Bu süreç içinde her şeye rağmen muhterem Fethullah Gülen hoca efendi ile Başbakan arasında diyaloga vesile olurum diye de bekledim. Başbakan bu meselenin suhuletle çözülmesini isteseydi beni çağırırdı herhalde. Başbakan’ın talebi üzerine vekil adayı oldum.
2,5 yıl boyunca ülkenin hep uzlaşmacı siyaset anlayışı ile yönetilmesi gerektiğine inandım.
 
GÜLEN’E İNSANLIK DIŞI İTHAMLAR SÜRÜYOR
 
AK Parti’nin vaatleri olan toplumsal barış, uzlaşma, ortak yaşama, ileri demokrasi söylemlerine rağmen vatan ve hizmet için çalışan Gülen hareketine ve mimarına yönelik akıl, insaf, vicdan ve insanlık dışı itham ve hareketler her gün artarak sürüyor. Bu durum yurt içinde ve yurtdışındaki milyonlarca insanımız gibi beni de derinden yaralıyor.
 
GÜLEN’İ 50 YILDIR TANIRIM
 
Muhterem Gülen hocaefendiyi 50 yıldır yakinen tanıyorum. Bugün yapılan hakaretleri ömrüm boyunca duymadım. Haşhaşi, çete reisi, alim müsveddesi, içi boş vaiz, sahte veli, yalancı peygamber, paralel devletin başı, İsrail uşağı, maşa, ABD’de esir, kaset şantajcısı ve telekulakçı… Daha neler neler…
 
EFKAN ALA’YA "KİMSİN SEN" YANITI
 
Hizmet camiası inlere benzetildi. Hizmet insanları inlere girilip ellerİ ve belleri kırılacak teröristler olarak sunuldu. Eski bürokrat, yeni siyasetçi memleketi Erzurum’da ‘kimsin sen’ diyerek mide bulandırıcı ve tiksindirici bir konuşma yaptı.
 
NEDENLERİ YOLSUZLUK OPERASYONU
 
Bunların nedeni yolsuzluk operasyonları.
 
ÇAĞLAYAN VE DAVUTOĞLU GÖRÜŞMEDİ Mİ GÜLEN’LE
 
Arınç, Çağlayan, Davutoğlu gitmedi mi, hayır dualarını almadı. Partinin en tepsindeki bürokratlar gitmedi mi?
 
BAŞBAKAN GÖRÜŞMEK İSTEDİ
 
Başbakan Mayıs ayında ABD’deyken görüşmek istemedi mi? Görüşmek mümkün olmayınca Arınç’ı göndermedi mi?
 
GÜLEN'LE GÖRÜŞENLER HAŞHAŞİ İLE Mİ GÖRÜŞTÜ
 
Hocaefendi ile görüştüklerinde haşhaşi ile mi görüştüler. İş dünyasından ve medya dünyasından sayısız insan yıllar içinde hoca efendiyi ziyaret etti. Görüşenler bu isnatlardan birinin bile izine rastlamış mı?
 
İLHAN İŞBİLEN KİMDİR?
 
TBMM'nin internet sitesinde İlhan İşbilen'in özgeçmişi şöyle:
 
İlhan İşbilen, 1 Nisan 1946'da Edirne Uzunköprü'de doğdu. Babasının adı Muharrem, annesinin adı Kadriye'dir. Sanayici, İş Adamı; İzmir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümünü bitirdi.
 
Kamu görevlisi olarak birçok kurumda çalıştı. Manisa Maliye Muhasebe Yüksek Okulu Genel Sekreterliği, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği görevlerinde bulundu. Akyazılı Eğitim Vakfı, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonunda Genel Müdür olarak görev yaptı. Asya Finans Ortaklığı ve Bankanın Murakıplığı ve Türkter Tersanesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ufuk Mayna Denizcilik Limited Şirketi ile Cezayir'de Türk Maritime Limited Şirketi ve Tersanesini kurdu. EVYAP Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. Türk Maritime Yönetim Kurulu Başkanlığı, Oruç Reis Denizciler Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.
Orta düzeyde İngilizce bilen İşbilen, evlidir.
Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER