AK Partili Kaya'ya Sert Tepki

CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, kendisinin şehitler için timsah gözyaşları döktüğünü öne süren AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya'ya, "Bu duygusuz herif, insani duygulardan, millet ve vatan sevdasından o kadar uzaklaşmıştır ki bu duyguları anlamasını bekleyemezsiniz. Atilla Kaya, bu yok edilen yargı sisteminden, yarın kendisinin ve çocuklarının etkilemeyeceğini düşünemeyecek kadar aptal olamaz" dedi.

AK Partili Kaya'ya Sert Tepki
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, kendisinin şehitler için timsah gözyaşları döktüğünü öne süren AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya'ya yazılı açıklama ile yanıt verdi. Yüksel, şöyle dedi:
 
"Artık anlaşılmıştır ki bu arkadaş ya başka bir memlekette yaşıyor ya da tarif edemediğimiz bir kafa yapısı içinde. Millet, 7 Haziran sonrası elden giden iktidarı yeniden ele geçirmek için bir tek adamın bu ülkeyi kan gölüne çevirdiğini, o zamana kadar koyun koyuna olan AKP- PKK kardeşliğinin, başkanlık sevdası uğruna bozulduğunu biliyor. O vakte kadar Başbakanların, Cumhurbaşkanının kendisinin, AKP'li vekillerin PKK'yı ve onun sözde liderini öven sözleri bugün halen kulaklarımızda. Yapılan mutabakatlar, Habur' a teröristin ayağına götürülen mahkemeler, AKP iktidarı tarafından terör örgütüne yapılan yardım ve yataklık tüm çıplaklığıyla karşımızda dururken, Atilla Kaya hala bu durumdan nasıl yırtarız derdinde. Teröre, AKP'nin bu başkanlık sevdası yüzünden 500'den fazla asker ve polis şehit verilmiş, 400'den fazla sivil insanımız hayatını kaybetmiş, yüzbinlerce insanımız kendi ülkelerinde mülteci durumuna düşmüşken, yetmezmiş gibi bir de Cumhurbaşkanı çıkmış 'teröristler kadar gururlu ve onurlu olmazsanız' diyor. Bu sözün neresini savunuyor bu vekil. Atilla Kaya'nın Cumhurbaşkanına aklı ve mantığı zorlayan bir teslimiyeti ve biat kültürü var. Öylesine ki, polisimize, askerimize teröristler kadar onurunuz yok anlamına gelecek bu sözleri bile savunur konumda. Bizim duygulanmamız, üzüntümüz, kahrolmamızın neden her gün gelen ve bu koltuk ve başkanlık sevdalılarının umurlarında olmayan şehitlerimizdendir. Türkiye'de yargının yok edilerek, ülkemizin, çocuklarımızın geleceğinin karartılmasındandır. Ancak bu duygusuz herif, insani duygulardan, millet ve vatan sevdasından o kadar uzaklaşmıştır ki, bu duyguları anlamasını bekleyemezsiniz. Atilla Kaya, bu yok edilen yargı sisteminden, yarın kendisinin ve çocuklarının etkilemeyeceğini düşünemeyecek kadar aptal olamaz."
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2016, 16:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER