banner9

AK Partili Gençlerden Çiğli Belediyesi'ne Tepki

15 Temmuz kahramanı Ömer Halis Demir’in adının Çiğli’de yaşatılmasını isteyen AK Parti Çiğli Gençlik Kolları, Çiğli Belediyesi’nin bu konuda herhangi bir adım atmamasını eleştirdi.

AK Partili Gençlerden Çiğli Belediyesi'ne Tepki
 
AK Parti Çiğli Gençlik Kolları tarafından Çiğli’de FETÖ’ye destek olduğu gerekçesiyle kapatılan bir iş yeri önünde basın açıklaması düzenlendi. Açıklamada Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’a yönelik tepki vardı. Grup adına basın açıklamasını okuyan AK Parti Çiğli Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarı, “15 Temmuz, Türkiye’nin ikinci kurtuluş mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz’da milletimiz bir tarih yazmıştır. Dünya tarihinde hiçbir millete nasip olmayan büyük bir kahramanlık destanı yazılmıştır. Bu destanın yazılmasında en büyük minneti duyacağımız isim ise şehidimiz Ömer Halisdemir’dir. Biz de AK Partili Gençler olarak şehidimizin ilçemizde ismiyle yaşatılmasını istiyoruz. Bu ülkenin kahramanları asla unutulmamalıdır" dedi. Konuşmasında Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı eleştiren Sarı,
 
“Çiğli Belediyesi’nin son meclis toplantısında AK Parti meclis üyelerimiz, şehidimizin adının ilçemizde yaşatılması için görüş belirtmişlerdir. Ancak ne CHP’li meclis üyeleri ne de CHP’li Belediye Başkanı bu görüşü dikkate almadı. Şu unutulmamalıdır ki, bu görüşü dikkate almayanlar bugün o koltuklarda oturabiliyorsa 15 Temmuz’da şehit olan yiğitlerimiz sayesindedir. Sadece kısır siyaset ile ilçe yönetmeye çalışmak büyük bir acziyettir"
 
ÖMER HALİSDEMİR ADI YAŞATILMALI
 
15 Temmuz şehitlerinin ve gazilerinin unutulmaması gerektiğini belirten Sarı, “O gece millet Cumhurbaşkanına, Hükümetine, memleketine, bayrağına sahip çıktı. Tankları, topları, uçakları, ağır silahı olan teröristlere karşı onların sadece Allah’ı ve imanı ve ellerinde ay-yıldızlı bayrağımız vardı. Şehitlerimizin hatırasını yaşatmak, emanetlerine sahip çıkmak bizlerin de en asli görevidir. Biz AK Parti Çiğli Gençlik Kolları olarak şehitlerimizi unutmuyoruz ve şehidimiz Ömer Halisdemir’in isminin ilçemizde yaşatılmasını istiyoruz. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ı da şehidimize sahip çıkmaya çağırıyoruz. Gel bu acziyetten geri dön ve 15Temmuz şehitlerine sahip çık" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER