banner9

AK Partili Delican: Birlik Duvarı Öreceğiz

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Konak Meydanı’nda toplanılacağını belirterek, ’birlik duvarı’ örüleceğini söyledi. 

AK Partili Delican: Birlik Duvarı Öreceğiz
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, parti yöneticileriyle birlikte Konak Meydanı’nda yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
"Sinsice örülmüş bir örümcek ağı gibi her yerimizi sarmış, devlet içinde devlet, ordu içinde ordu yaratmış bu hain girişim, milletimizin yazdığı bir destanla layığını bulmuştur.  Ortaya çıkan tablo da göstermiştir ki; bu ihanet çetesi, asker, hakim, öğretmen, bilim adamı, polis kılığındaki teröristler, bizi temelden çökertmeye evlatlarımızın yıllarca hakkı olana çöreklendikleri gibi, geleceklerini de karartmaya ant içmiş gözü dönmüş birer vatan hainidir. Tarihi bir dönüm noktası yaşadık.  Bir yol ayrımı yaşadık. Ya sonuna kadar demokrasi diyecek ve bu darbecileri, vatan millet tanımayan bu suç örgütünden zerre iz bırakmadan büyük yolumuza devam edecektik. Ya da sen- ben kavgasına tutuşup, siyasi rant peşine düşüp bastırdığımız darbenin kalıntıları altında can çekişecektik. Biz, o gece milletimizin izzeti ile hakkından geldiği bu zilletin defterini dürmeyi seçtik. Yazılan destanın onuruna yakışanı yaptık. Bu gözü dönmüş hainlerin kökünü kazımak için çalıştık, çalışıyoruz. Ölümcül olmayı hedeflemiş yıkıcı, yok edici teröristlerin kurduğu bu virüs ağını çökertmek boynumuzun borcudur. Ancak sonuna kadar gidebilmek için panzehiri elimizden düşürmemeliyiz."
 
"ÖRECEĞİZ Kİ AKBABALAR BULDUKLARI HER FIRSATTA TEPEMİZE ÜŞÜŞMESİN"
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, yarın (cumartesi) Konak Meydanı’nda bsirlik duvarı örüleceğini belirterek, şunları söyledi:
 
"1 yıl önce bu destan yazılırken haftalarca demokrasi nöbetleri tutulurken, bu meydanlarda sen- ben yoktu, sağcı solcu yoktu, CHP’li, MHP’li, AK Partili" yoktu. Millet vardı. Birbirini öteki görmeyen, vatan aşkı ve Cumhuriyete bağlılığı ile dolup taşan demokrasi bekçileri vardı. Çocuklarının geleceği için endişe eden anneler babalardık. Vatanımızı böldürmeyeceğiz diyen gençlerdik. Ortak bir destan yazdık, ortak bir kader yarattık. Bir daha bu cüreti gösteremesinler diye, bir yıl önce aynı gün bu cürete dersini veren 249 şehidimizi anmak, 1293 gazimize minnetlerimizi sunmak için bu meydanda bir araya geliyoruz. Aslında o gün ülkenin dört yanında ve İzmir’de, Konak Meydanı’nda o karanlık 15 Temmuz akşamında yakılan demokrasi ateşi hiç sönmedi. O gün birlik duvarı ördük’ demiştik. Yarın da bu duvarı öreceğiz. Öreceğiz ki akbabalar buldukları her fırsatta tepemize üşüşmesin. Öreceğiz ki bir tarihi küçük gören, unutturmak isteyen laf bezirganları ağzının payını alsın. Valiliğimizin hazırlıkları tamamlandı. Biz de teşkilat olarak çağrımızı yapıyor ve o günün anlam ve önemine yakışır geçmesi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. 1 yıl önce İzmir’in demokrasi bekçilerinin duygu ve düşüncelerinden oluşan Nöbet Defteri’ni asıl sahiplerine ulaştıracak, meydanda nöbet tutanlarla paylaşacağız. Her zaman olduğu gibi, yarın da gecemizi ve gündüzümüzü, inancımızı, dualarımızı ve gücümüzü paylaşacağız."
 
Kızılay ile birlikte, 15 Temmuz’un birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmek için 1 milyon kişiye ulaşmayı amaçladıkları kan bağışı kampanyasına tüm teşkilat üyeleri başta olmak üzere destek verdiklerini söyleyen Delican, bu konuda duyarlılık bekledi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER