AK Partili Dağ, teşkilatları uyardı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, partisinin il başkanlığında düzenlenen Meclis Üyeleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda sert konuştu. En çok yaşadığı sıkıntının teşkilatla ilişkin olduğunu söyleyen Dağ, "En üzücüsü, özellikle son bir yıla girildiğinde algı oluşturmak için istifa eden meclis üyeleri oldu" dedi. AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül ise samimi şekilde çalışmayanlarla yollarını ayıracaklarını açıkladı.

AK Partili Dağ, teşkilatları uyardı

"AK Belediyeler 2019 Yolunda Yerel Yönetimler Başkanlığı İzmir Meclis Üyeleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı",  AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda yapıldı. Meclis üyelerinin katıldığı toplantıya AK Parti genel başkan yardımcıları Erol Kaya ve Hamza Dağ ile AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı. Programın basına açık bölümünde konuşan Hamza Dağ, ayakları yere basan, sağlam muhalefet yapılmasını isteyerek şunları söyledi:

"En üzücüsü, özellikle son bir yıla girildiğinde algı oluşturmak için istifa eden meclis üyeleri oldu. Hamza Dağ olarak, AK Parti şemsiyesi altında olmasam, bağımsız olsam kaç oy alacağımı biliyorum. Hepimiz AK Parti şemsiyesi ile bunu sağlıyoruz. Ar-Ge’den sorumlu olarak anketleri yapan biriyim. İktidarda 4. dönemi yaşayan bir partinin oylarının düşmesi beklenir. Yıllarca muhalefette olanın da yükselmesi beklenir ama biz yükselmeye devam ediyoruz, şu anda yerelde iktidar olan parti yerelde düştüğü gibi Türkiye genelinde de düşüyor. En yüksek, yüzde 17’yi gördü. Böyle bir siyasi partiye meclis üyemizin gitme mantığı ne olabilir? Umarım menfaat değildir ama ne yazık ki demek ki menfaat orada. Biz sonuca en yakın olduğumuz zamanı yaşıyoruz ama hata yapmamamız lazım. Her birimizin hassas davranmamız lazım."

"BİZDEN DAHA MI DÜRÜSTLER?"

Afrin Harekatı'nın, Çanakkale Zaferi’nin 103'üncü yıl dönümünde başarıya ulaştığını hatırlatan Dağ, gerekirse Münbiç’le devam edileceğini belirterek, "Anlaşma olmazsa gerekirse Fırat’ın doğusu ile devam edecek. 15 yılda kazandırdığımız en önemli konu, bu millete kaybetmiş olduğu öz güveni hayata geçirmiş olmak. Peki İzmir’de bu öz güveni neden sağlayamıyoruz? Bunu sormamız lazım. Türkiye’de hatta dünyada bunu sağlarken nedir ya karşımızdakiler? Bizden daha mı fazla çalışıyorlar? Değil. Mesaide bolca harcadıkları boş işleri var. Bizden daha mı dürüstler? Değil. Daha mı faydalı olacaklar? Değil. Bir iş tutturmuş gidiyorlar ama onun da sonuna geliyorlar. 'Hayat tarzına müdahale' filan ama onun da sonuna geldiler" dedi.

"SAMİMİ ŞEKİLDE ÇALIŞANLARLA YOLA DEVAM"

Toplantıda konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül'den de meclis üyelerini uyardı. Şengül, "Kendisini ilçesinde öne çıkarmak için hareket eden arkadaşlarımız var. Bilimselliğe dayanmayan alt yapısı olmayan, muhalefet yapmayacak" ifadelerini kullandı. Şengül, iktidardaki belediyelerle samimi ilişkiler, farklı yapılar içinde bulunanların olduğunu ve bunu kendilerinin bildiğini belirterek, şunları söyledi:

"Yeri geldiğinde onu da soracağız. Bu davaya inanan insanın ne kadar samimi olduğuna bakacağız. Kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakacağız. Bu davaya hizmet için illa meclis üyesi olmak gerekmiyor. İnanıyorsanız mahalle temsilcisi de olabilirsiniz. Bazı ilçelerde ilçe başkan adayları çıkmış. Bizde görev istenmez görev verilir. Böyle ben varsam teşkilat var diyenlerle yolumuz bir olmaz. 8 Nisan itibariyle ilçe kongrelerimizi tamamlamayı düşünüyoruz. Mayısın ilk haftası il kongresini yaptıktan sonra geniş katılımlı istişare toplantısı düşünüyoruz."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER