banner9

AK Partili Dağ, CHP'yi Hedef Aldı

AK Partili Hamza Dağ, başkanlık sistemini ve İzmir'deki siyasi gelişmeleri yorumladı. Dağ, CHP'nin İzmir'i kaybetme korkusu yaşadığını söyledi.

AK Partili Dağ, CHP'yi Hedef Aldı
Burak Cilasun / Ben HABER
 
AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, gündemi Ben HABER'de değerlendirdi. Başkanlık sisteminin AK Parti tarafından Türkiye için yapılan işlerin en iyilerinden biri olacağını dile getiren Dağ, CHP'ye göndermede bulunmayı da ihmal etmedi. Dağ, CHP İzmir'in şimdiden 2019 için kendi içinde adaylık tartışmaları yaşadığını söyledi.
 
AK Parti, İzmir'de istenilen düzeyin neresinde?
 
Partimiz Türkiye'nin her yerinde teşkilatlanma noktasında en iyi parti. İzmir'de de hem teşkilat içi çalışmalar, hem de gündemi belirleme anlamında oldukça güçlüyüz. Başbakanımız Binali Yıldırım'ın İzmir milletvekili olması ve 15 Temmuz sonrasında oluşan ruh da bizim için önemli.
 
“CHP, İzmir'i kaybetme korkusu yaşıyor”
 
Kılıçdaroğlu'nun arka arkaya ziyaretlerini nasıl görüyorsunuz?
 
Telaş paçayı sardı demek ki. İzmir'i kaybetme korkusunun başladığını görüyoruz. Burada da CHP'nin iç meselelerinin etkili olduğunu görüyorum. CHP'nin İzmir'de çok karışık bir siyasi yelpazesi var. 2019'a yönelik adaylık tartışmaları şimdiden ayyuka çıkmış vaziyette. İl başkanları bir anda istifa etti. Herhalde Kemal Bey, İzmir'deki karışıklığı gözlemliyor ve bunu da sık sık İzmir'e gelip partisini diri tutmaya gayret ediyor. 
 
 
İzmir'de yaşanan gelişmeleri nasıl görüyorsunuz?
 
İzmir'de birçok kişinin şikayet ettiği bir hizmet yapamama durumu söz konusu. Hayat standartları üstünden bir korku oluşturmaya çalışıyorlar ama bu artık kayboldu diyebiliriz. Korku yaşanmasının bir mantığının olmadığı milletimizce görüldü. Kurucu Genel Başkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı şu an ülkemiz işgal altındaydı. Böyle bir işgalde mağdur olacaklar sadece AK Partililer olmayacaktı. Eğer bu işgal olsaydı kimsenin hayat standartları bugün olduğu gibi kalmayacaktı. 15 Temmuz sonrası Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği herkesçe bir kez daha görülmüştür. İzmirli hemşerilerimiz de bunu net bir şekilde görmüş oldu.
 
Bornova Stadı'nı görünce bir İzmirli olarak ne hissettiniz?
 
İşin doğrusu henüz stada gitme fırsatım olmadı. Dışından görebildim. Seyirci kapasitesi olarak dahi baksanız standartlar içinde olan bir stat değil. Keşke Büyükşehir Belediyesi bizi davalarla uğraştırmasaydı da bugün hem Göztepe'nin, hem de Karşıyaka'nın Stadı olmuş olsaydı.
 
Başbakan Yıldırım'ın, “Yerel seçimde FETÖ, CHP'ye çalıştı” söylemine CHP'den sert tepki geldi. Siz nasıl yorumluyorsunuz?
 
Buna herkes güler. 2014'te bunu herkes gördü. 17-25 Aralık sonrasında FETÖ'cüler ev ev çalıştılar ve CHP'lilerden daha çok çalıştılar. Zaten CHP'liler ev ev çalışamaz. Bakın “CHP'ye oy verin, günahı bana olsun.” diyenler bile var ve bugün zaten tutuklu bulunuyorlar. Kiraz'ın köyünden, Kınık'tan vatandaşlarımız aradı ve bizim ziyaretlerimiz sonrasında FETÖ'cülerin CHP propagandası yapıldığını söylediler. Bunun olmadığını söylemek, güneşe karşı gözünü kapatmaktan başka bir şey değil.
 
FETÖ'nün İzmir'de gücü kırıldı mı?
 
Büyük oranda kırıldı ve organizasyon becerisi ortadan kaldırıldı.
 
“İstikrarın devamı için başkanlık şart”
 
2017 için referandum mu erken seçim mi bekliyorsunuz?
 
Yaşanan süreç başkanlıkla alakalı bir çalışmaya gidiyor. Zaten erken seçimin gündeme gelmemesi lazım. Biz 1 Kasım'da milletimizden 4 yıllığına yetki aldık. Bu yetkiyi 4 yıl boyunca kullanacağız. Tabii AK Parti kurulduğundan beri savunduğumuz, ülkemiz için gerekli olan başkanlık sistemini hayata geçirmek istiyoruz. İstikrar döneminde ülkenin büyümesini, koalisyonlarda kaybetmek bu ülkenin bir kara talihi haline gelmiş. Bugün istikrarı devamlı hale getirmek, bu ülke için yapacağımız en iyi işlerden biri olacaktır.İstikrarın devamı için başkanlık sistemi kalıcı bir imkan ortaya koyacaktır. İzmir'in de kahir ekseriyetle referandumda evet diyeceğini düşünüyorum.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2016, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER