AK Parti'den Adaylığını Açıkladı

İzmir'de yerel seçimde AK Parti Karabağlar Belediye Başkan adayı olan ve kazanamayan İzmir Ticaret Odası eski Meclis Başkanı Necip Kalkan'ın, adaylık açıklaması stand up şov gibiydi. Kalkan, partilileri kahkahalara boğan açıklamasında, “Geçen genel seçimde teşkilat yoklamasında beşinci çıktım ama listeye giremedim. Ancak partiye küsmedim, kızmadım. Arkamdaki fona 'bu sefer olur inşallah' diye yazdıracaktım ama yetiştiremedim" dedi.

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Necip Kalkan bu kez genel seçim için yola çıktı. İzmir Ticaret Odası'nda uzun yıllar meclis başkanlığı görevinde bulunan Kalkan milletvekili aday adaylığını açıkladı. Kalkan cuma gününü özel olarak başvuru günü için beklediğini ifade ederken, “Hem Allah'ın rızası hem de buraya katılanların rızasını almak için adaylık başvurumu yaptımö dedi. Milletvekili kavramına vurgu yapan Kalkan, “Milletvekili demek milletin vekilidir. Sokaktaki insanın, erkeklerin, kadınların temsilcisi olmak kolay değil. Öyle vekil oldum ortadan kayboldum mantığında olanları vekil yapmıyorlar. Halkın yanında olanları vekil, belediye başkanı yapıyorlar. Önce halka soralım dedik. Kürsüye çıkmadan önce sokağa çıktık. Ben sokağın milletvekiliyim. Onlar burayı kale sanıyorlar. Kim kimin halesi 7 Haziran'da göstereceğiz. Biz bir ekibiz. Topyekün mücadele etmek gerekiyor" diye konuştu.

HAVA DA ALABİLİRİZ
 
Kalkan, 2011 genel seçiminde halkın büyük desteğine rağmen aday olamadığını anlattı. O dönem listeye yazılmayan Bilal Doğan, Mehmet Bayındır gibi isimleri hatırlatan Kalkan, “Önseçimde beşinci çıkmama rağmen listeye yazmadılar. Kızmadım, küsmedim. Yerel seçimde beni aday yaptılar. Sıralamada başınıza çok şeyler gelebilir ama darılmak yok. Bu siyaset ne zannediyorsunuz? Siyaset bir maratondur. Kimi siyasetteki yarışı 100 metrede bitiriyor. Kimisi de bizim gibi koşturuyor. Bana 'bu sefer olur' inşallah diyorlar. Salondaki görselleri yerleştirirken yetiştiremedim. Salona 'bu sefer olur inşallah' yazdıracaktım. Kime 'beni istiyor musunuz' dediğimde insanlar 'evet' dedi. Bu bir yarıştır. Sonunda hava da alabiliriz" dedi. Kalkan'ın sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.
 
NİÇİN ADAY OLDUM?
 
Adaylık gerekçelerini sıralayan Kalkan, “Agora'da doğdum İzmir'de yetiştim. Yıllar içinde birçok kurum ve kuruluşta görev aldım. Hizmeti daha öteye götürmek için aday oldum. Bu kendi kişiliğimle ilgili bir konudur. İkincisi ise İzmir için aday oldum. Agora, Basmane benim doğduğum zamandaki gibi duruyor. Gelişen bir tek şey görebiliyor musunuz? Bursa'yı, Antep'i, Erzurum'u görün. Niye İzmir bu gelişmelerden mahrum kalsın? İzmir'e bir tuğla da ben koymak için aday oldum. Türkiye'yi herkes seviyor. Bu vatan, millet bizim. Başka gidecek bir yerimiz yok"dedi. 
 
Kalkan, toplantıya katılan belediye başkanları, ilçe başkanları ve aday adayları ile el ele fotoğraf çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 16:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER