AK Parti'den 9 İlçeye Operasyon!

İzmir’de yedi ilçeyi görevden alıp yerine yenilerini atayan AK Parti Genel Merkezi, hafta sonu dokuz ilçede teşkilata "İlçe başkanı kim olsun" diye sordu. İlçe kongreleri başlamak üzereyken yapılan eğilim yoklaması operasyonun dokuz ilçeyle süreceği sinyalini verdi.

AK Parti'den 9 İlçeye Operasyon!
 
İzmir’in Karşıyaka, Kiraz, Urla, Seferihisar, Güzelbahçe, Gazimer ve Narlıdere ilçe yönetimlerini görevden alarak yenilerini atayan AK Parti Genel Merkezi, dokuz ilçede daha revizyona hazırlanıyor. Delege seçimlerini hafta sonu tamamlayan, 4 Kasım’da da ilçe kongre takvimini işletecek olan partide İzmir Koordinatörü Mehmet Yüksel, Konak, Karabağlar, Buca, Çeşme, Torbalı, Selçuk, Balçova, Karaburun ve Menderes’te "İlçe başkanı kim olsun" diye sordu. AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nda cumartesi akşamı yapılan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar süren eğilim yoklamasında ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları yönetimleri, mahalle teşkilatları oy kullandı. Bu eğilim yoklaması, parti kulislerini yedi ilçenin ardından görevden alma operasyonunun dokuz ilçeyle devam edeceği iddialarıyla dalgalandırdı. 
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, "Genel Merkez, ilçe başkanlarının ve yönetimlerin performansını ölçüyor. Bu seçim, görevden alınacakları anlamına gelmiyor. Eğilim yoklaması yapılırken ben binada durmadım. Etik açıdan doğru olmazdı. Kongre süreci devam ediyor. Takvim işlerken görevden alma olur mu, bilemiyorum. Genel Merkez’in takdiri" dedi.
 
Delican, ''Önce mahallelerimizde ilçe kongre delegelerimizi seçiyoruz, ardından ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. 31 Ocak tarihinde AK Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile İzmir İl Kongremizi gerçekleştireceğiz. Delege seçimleri birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirildi, herkesin temsil edilebildiği yapılar oluşturuldu. Kongrelerimizde de buna dikkat edeceğiz. Özellikle genel merkezimizin belirlemiş olduğu, AK Parti'de daha önce görev almış arkadaşlarımızı kapsayan ve vefayı ön plana çıkaran yapılanmaları kurarak, tek liste olarak seçimlere gideceğiz." diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2014, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER