AK Parti'de istifalar gelecek

AK Parti Genel Merkezi tarafından İzmir'de İlçe Başkanlığına atanan meclis üyeleri belediyelerdeki görevlerinden istifa edecek. 

AK Parti'de istifalar gelecek

AK Parti İzmir İl Başkanlığı’na Aydın Şengül’ün atanmasından sonra ilçelerde başlayan değişim çalışmaları sürüyor. İzmir’de 30 ilçenin büyük bölümünde yenilenme kararı alınırken İlçe başkanlıklarına atamalar da büyük oranda tamamlandı.

Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı sürpriz bir karar alarak İlçe başkanı olarak atanan meclis üyelerinin belediyelerdeki görevlerinden istifa etmesini istedi. Parti, hukuken ve tüzük gereği bir sorun bulunmasa da bir kişinin hem meclis üyesi hem de meclis grup başkanı olmasına izin vermedi.

Bu uygulamaya göre, Çiğli İlçe Başkanı Mesut Demirkaya, Bornova İlçe Başkanı Cevdet Çayır, Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, Balçova İlçe Başkanı Evrim Özen, Bergama İlçe Başkanı Hakan Koştu, Tire İlçe Başkanı Selman İçelli görevlerinden istifa edecek.

Öte yandan alınan ilke kararının İlçe başkanlarına Ankara’da Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş tarafından tebliğ edildiği, buna göre davranmalarını istediği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER