AK Parti İzmir'de Rekor Başvuru

Milletvekilliği aday adaylığı sürecini tamamlayan AK Parti’de İzmir’den Milletvekili olmak isteyen 193 kişi başvuru yaptı.

AK Parti İzmir'de Rekor Başvuru
Bürokrat ve Kamu görevlilerinin istifalarıyla 11 Şubat 2015 günü başlayan Milletvekilliği aday adaylığı süreci 20 Şubat 2015 Cuma günü itibariyle tamamlandı. 26 Milletvekilinin Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İzmir’i temsil edeceği aday listesine girmek isteyen 193 kişi başvuruda bulundu. Başvuranların 36’sını kadın aday adayları, 157’sini erkek aday adayları oluşturdu. Toplam başvuru sayısının 28’i engelli statüsüne sahip adaylardan oluşuyor. 
 
İstikrar devam edecek
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Yeni Türkiye yolunda aday adaylığı sürecinde İzmir’de toplumun her kesiminden gelen başvuruların kendilerini sevindirdiğini belirterek, “Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde görmüş olduğumuz yoğun teveccüh, Yeni Türkiye yolunda partimizin hedeflerine ulaşacağının önemli bir göstergesidir. Ülkemizin geleceğine yön verme ve istikrarlı duruşumuz, dünya çapında sağladığımız itibarın artarak süreceğinin en güçlü işaretidir. Tüm milletvekili aday adaylarımıza çıktıkları bu kutlu yolda başarılar diliyorum” dedi.
 
Birlik beraberlik içerisine başaracağız
 
AK Parti İzmir İl Kongresinin ardından çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Delican, “Aday adaylığı sürecinde Genel Merkezimiz bu süreçte en doğru tercihleri yapacak. Bizlerde adaylarımızla birlik beraberlik içerisinde çalışarak İzmir’de başarıyı yakalayacağız. Seçilecek olan milletvekili adaylarımızın Ankara ile İzmir arasındaki en sağlam köprüyü kuracağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.  
 
AK Parti İzmir’den Milletvekilliği aday adaylığı başvurusu yapan isimler şunlar;
 
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 17:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER