AK Parti İzmir'de Kongreler Tam Gaz!

AK Parti İzmir’de ilçe kongreleri Aliağa ve Foça ile devam etti. Kongreler coşku içerisinde gerçekleşirken AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a hazırlıklarını tamamlayıp açmaya hazırlandığı ancak Milli Eğitim şurasından çıkan ‘Osmanlıca zorunlu ders olarak okutulsun’ önerisi üzerine kapatmaya karar verdiği Osmanlıca kursu için çağrıda bulundu.

AK Parti İzmir'de Kongreler Tam Gaz!
AK Parti Foça İlçe Kongresi’nde konuşan Delican, Konak Belediyesi’nin önce açtığı ancak tam faaliyete gececiği sırada faaliyete geçirmekten alelacele vazgeçtiği Osmanlıca Kursu için Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a çağrıda bulunarak şunları söyledi: “Cumhurbaşkanımız bizlere soyumuzun köklerini tanımak zorunda olduğumuzu, gençlerimiz, çocuklarımız artık atalarının dilleri olan Osmanlıcayı bilsinler dedi. Biz imparatorluk bakiyesi bir topluluğuz. Dünya’da imparatorluk bakiyesi topluluklar 600 yıllık tarihlerini okuyabiliyorlar. Anacak biz cumhuriyet öncesi tarihimizi başkalarının söylemleriyle, tercümeleriyle öğrenmeye çalışıyoruz.”
 
TÜRKİYE’Yİ KUTUPLAŞTIRIYORLAR
 
Delican şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanımız vatandaştan bu yönde bir istek geldiği için bu adımı attı. İzmir’de Konak Belediye Başkanı, Cumhurbaşkanımız bu projesini söylemeden önce Konak Belediyesi bünyesinde 15 kişilik Osmanlıca kursu açtı. Tam faaliyete başlayacakken Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Osmanlıca projesini açıklayınca kursu alelacele kapattı. Kendisine tekrar sesleniyorum. Türkiye’yi kutuplaştırmasınlar, Türkiye’nin değerlerine sahip çıksınlar. Konak Belediye Başkanı inanmasaydı o kursu açmazdı. Demek ki inandı ve o kursu açtı. Ama kendi içlerindeki mahalle baskısıyla bu kursu kapattı. Ben tekrar Konak Belediye Başkanı’na sesleniyorum. Gelsin bu Osmanlıca kursunu açsın ilk olarak ben kayıt olacağım.”
 
 PETKİM 2023 PETROL VE PETROKİMYA İHRACAT HEDEFİNİN YÜZDE 20’SİNİ KARŞILAYACAK
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican Aliağa’da düzenlenen ilçe kongresinde ise AK Parti iktidarı ile birlikte Aliağa’nın büyük bir liman ve sanayi kenti özelliği kazandığına dikkat çekerek, “Azerbaycanlı kardeşlerimiz PETKİM’in işletmesini özelleştirme kapsamında aldılar. PETKİM 2018 yılına kadar 20 milyar dolarlık yatırıma kavuşacak. Türkiye’deki cari açığın 2 buçuk milyar doları her yıl PETKİM’in ürünleriyle karşılanacak. Ayrıca PETKİM tam kapasiteyle çalışmaya başladığında, Türkiye’nin 2023 hedefi için koyduğu 500 milyar dolarlık ihracat kaleminin 100 ila 120 milyar dolarlık kısmı petrol ve petrokimya ürünleri üzerine olacak. PETKİM bu 100 ila 120 milyar dolarlık petrol ve petrokimya ürünleri ihracat hedefinin yaklaşık yüzde 20’sini tek başına karşılamış olacak. Partimizin özelleştirmeye verdiği önem, kaynakları yıllarca heba edilen kamu kurumlarının özelleştirme ile nasıl ülkemize katkı koyan kurumlar haline dönüştüğünün en büyük örneğidir” dedi.
 
BÜYÜK VE YENİ TÜRKİYE HERKESİ KUCAKLAYACAK
 
Aliağa’da birlik ve beraberlik içerisinde teşkilatın Büyük ve Yeni Türkiye perspektifine bakarak herkesi kucaklayacağını belirten Delican, "Teşkilatımızda kesinlikle birilerinin adamı olmak değil partimizin çalışkan neferleri olmak bizim için her şeyden daha değerlidir. 2015 ve 2019 seçimlerinde Aliağa’da teşkilatımızın motivasyonu ile yapılacak çalışmalarla çok iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum bu doğrultuda kadın, gençlik ve ana kademe birlik ve beraberlik içerisinde bire bir ev çalışmalarını yapacağız. Sandık yönetim kurulları oluşturarak mahallelerdeki seçmenlere ziyaretler yapacağız. Onlara fikirlerimizi ve partimizi anlatacağız. Sivil Toplum Kuruluşları, muhtarlar ve tüm Aliağalı hemşerilerimizin sorunlarını partimizde Salı ve Perşembe günleri gerçekleşecek halk günleri ile çözeceğiz. Aliağa’da çözülemeyen sorunlar için il başkalığı olarak elimizden geleni yapacağız” dedi.  
 
VESAYET REJİMLERİ TÜRKİYE’NİN ZAMANINI ÇALDI
 
Ülkenin zamanının AK Parti iktidarından önce vesayet rejimleri ile heba edildiğini de ekleyen Delican, “Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu gidişe dur dedi ve AK Parti olarak 2002 yılında halkın teveccühü ile iktidar olduk. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılamayan birçok hizmeti 12 yılda yaptık. Bu 12 yılda gıpta ile baktığımız batılı ülkeler tek tek devrilmeye başlarken bizler istikrarımızı koruyarak, öz benliğimizden çıkarttığımız AK Parti ile geleceğe güvenle bakıyoruz. Artık Yeni Türkiye’ye koşuyoruz. Gezi Parkı,17 - 25 Aralık süreçleri ile yeni bir vesayet rejimi ortaya çıkarttılar, dini vesayet rejimi ile bizim gibi inanan insanların arasına nifak sokmaya çalıştılar. Cemaatin içine giren vesayet yapısı bizi de içine çekmeye çalıştı ancak bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan buna izin vermedi asla da izin vermeyecektir. Ülkemizin ileri doğru atacağı adımlarda kötü niyetlileri görmüş olduk” diye konuştu. 
 
Beşinci Olağan Kongre Süreci’nde ilçe kongrelerinin devam ettiği AK Parti İzmir İl Teşkilatı’nda, iki ilçede de mevcut başkanlarla yola devam edilirken, Aliağa’da Yaşar Akbulut, Foça’da Kadir Özgirgin yeniden ilçe başkanı oldu. 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER