banner51

AK Parti 'Çatal Kazık Yere Batmaz' Diyecek

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir’de ''Çatal kazık yere batmaz'' atasözü ile referandum çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, "Bu atasözü, birden çok kimsenin söz sahibi olduğu yerde işlerin yürümeyeceği anlamına geliyor. Hızlı yürütme ve güçlü bir yasama ile Türkiye’nin geleceğinin güçleneceğine, bölgesinde de adalet doğuracağına inanıyoruz" dedi.

AK Parti 'Çatal Kazık Yere Batmaz' Diyecek
 
Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından 60 gün içinde halkın oylamasına sunulacağını açıklarken teşkilatlar da çalışmaya başladı. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, anayasada değiştirilen maddeleri halka çok iyi anlatacaklarını belirterek bunun için önce teşkilatın eğitileceğini bildirdi. Delican, partisinin il binasında 600 kişinin aynı anda eğitim göreceği altyapı sistemini kurduğunu, parti yöneticilerinin yanısıra mahalle temsilcileri ve sandık müşahitlerinin de bilgilendirileceğini dile getirdi. "Çatal kazık yere batmaz" atasözü ile halka gideceklerini belirten Delican, şöyle konuştu:
 
"Bu atasözü, birden çok kimsenin söz sahibi olduğu yerde işlerin yürümeyeceği anlamına geliyor. Hızlı yürütme ve güçlü bir yasama ile Türkiye’nin geleceğinin güçleneceğine bölgesinde de adalet doğuracağına inanıyoruz. Türk halkına bu değişimin nedenlerini anlatacağız. CHP sürekli ’diktatörlük gelecek’ diyor. Oysa kendi yetkilerinden vazgeçen bir cumhurbaşkanı var. CHP önce İzmir gibi kurtuluş sürecinde en fazla şehit veren kentlerden birinde HDP ile aynı çizgide nasıl durduğunu anlatmak zorunda. AK Parti olarak MHP ile aynı görüşü savunduğumuz halde ortak çalışma yapmayacağız. El broşürleri, kitapçık dağıtacağız. İl ve ilçe yönetimi olarak sivil toplum kuruluşlarını, meslek örgtülerini, sendikaları tek tek ziyaret edeceğiz, maddeleri anlatacağız. teşkilatlar olarak çok heyecanlıyız, motivasyonumuz da yüksek."
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2017, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER