Ağıldan Hayvan Çalan 4 Şüpheli Tutuklandı

İzmir’in Kınık İlçesi’nde iki ayrı ağıldan toplam 7 küçükbaş hayvanı çaldıkları iddiasıyla jandarma tarafından yakalanan 4 şüpheli, sevk edildikleri adliyede tutuklandı.

Ağıldan Hayvan Çalan 4 Şüpheli Tutuklandı
 
Geçen 1 Mart’ta Örtülü Mahallesi’ndeki İbrahim Güdücü’ye ait ağıldan 2 koyun ile Osman Işık’ın ağılından 5 oğlak çaldıkları ileri sürülen 4 kişi, 45 YD 067 plakalı panelvan minibüs ile kaçtı. Bademalan Mahallesi’ne geldiklerinde bir sürünün yanında duran dört şüpheli, çoban İbrahim Karakaş’a yol sordu. Çoban Karakaş, yol tarif ettiği kişilerden şüphelenince durumu ’156 Alo Jandarma’ ile Köseler, Örtülü ve Bademalan mahallerinin muhtarlarına bildirdi.
 
Bunun üzerine köylüler mahalle muhtarlarıyla şüphelilerin gidebileceği tüm yolları tuttu. Köylülerin yolları kestiğini farkeden şüpheliler Bademalan Mahallesi, Dere Yolu’na yönelince Kınık’tan gelen jandarma ekipleri tarafından durduruldu. Jandarma, minibüsteki H.İ.K. (39) ve İ.K.’yi (41) gözaltına aldı. Bu sırada kaçmaya çalışan diğer iki şüpheliden İ.K. (44) ve M.K. (40) ise yakındaki bir ormanlık alanda kovalamaca sonucu yakalandı. Manisa’nın Saruhanlı ilçesinden geldikleri belirlenen dört şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından dün akşam saatlerinde sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Minibüste ele geçirilen hayvanlar ise sahiplerine teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2015, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER