banner51

Adnan Menderes'in Fil Ayaklarına Ödül

TAV İnşaatın İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali’ndeki tonoz çatı ve onu destekleyen fil ayakları Türk Yapısal Çelik Derneği tarafından “ Ulusal Çelik Yapım Tasarım Ödülü” nü kazandı.

Adnan Menderes'in Fil Ayaklarına Ödül
 
TAV İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilerek 2014 yılının ilk çeyreğinde hizmete açılan İzmir Adnan Menderes Havalimanı yeni İç Hatlar Terminali’nin adeta simgesi haline gelen fil ayaklarının tonoz çatının projede aranan niteliklere uygunluk düzeyi açısından yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda ödüllendirildiği bildirildi.
 
Bu ödüle değer görülmekten duydukları mutluluğu ifade eden TAV İnşaat Yapısal Tasarım Koordinatörü Dr. Ahmet Çıtıpıtıoğlu şunları söyledi:
 
“İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminali’nin gidiş katı ile bu bölümü örten geniş açıklıklı ferah çelik tonoz çatı terminalin odak noktası olarak yer alıyor. Çatıyı destekleyen büyük çaplı fil ayakları, aynı zamanda yolculara hizmet eden mekânlar olarak değerlendirildi. Narin bir mimari estetiğe sadık kalarak, ulusal ve uluslararası tasarım şartnamelerine uygun bir şekilde yaratıcı detaylar uygulanarak güvenli bir yapı olacak şekilde tasarlandı.&rdquo
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER