Adliye Çevresi İçin Tam Otomatik Otopark

İZMİR Büyükşehir Belediyesi, İzmir Adalet Sarayı’nın bulunduğu Bayraklı Salhane Mahallesi’nde 630 araç kapasitesine sahip Türkiye’nin en büyük tam otomatik otoparkını inşa edecek.

Adliye Çevresi İçin Tam Otomatik Otopark
 
2014 yılında Alsancak’ta çok katlı tam otomatik otoparkı hizmete açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu kez rotayı Bayraklı’ya çevirdi. İzmir Adalet Sarayı ve çevresinde yoğunlaşan otopark ihtiyacını gidermek için harekete geçen Belediye, kentteki ikinci tam otomatik otoparkı bu bölgede inşa edecek. Mimari olarak da çevreyle uyumlu bir görüntü sunması hedeflenen otopark, 630 araçlık kapasitesiyle de Türkiye’nin en büyüğü olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni proje için yakında yapım ihalesine çıkacak.
 
YEŞİL BİNA
 
İzmir Adalet Sarayı’nın da aralarında bulunduğu büyük iş merkezlerine ev sahipliği yapan Bayraklı Salhane Mahallesi’nde gerçekleştirilecek otopark projesi, 18 araç park katından oluşacak. Çevre yapılarla uyumlu mimari tercihlerle ve alan düzenlemesi ile bölgenin otopark sorununa çözüm getirmesi hedeflenen tam otomatik otopark, cephelerindeki yeşil bitkilendirme uygulamaları ve çevre düzenlemesi ile de fark yaratacak.
 
PARK ETMEK ÇOK KOLAY
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak’ta gerçekleştirdiği proje ile Türkiye’de tam otomatik bir otoparkı kente kazandıran ilk kamu kurumu olmuştu. Tam otomatik otoparkı kullanan sürücüler, asansörlerden birine park ettikten sonra aracından ayrılıyor. Araç otomatik taşıyıcılar tarafından alınarak en uygun park yerine yerleştiriliyor. Sürücüye aracın geri verilme işlemi yine otomatik olarak gerçekleştiriliyor.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2017, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER