Adının Verildiği Okulda Anıldı

İzmirli hayırsever merhum iş adamı Hayrullah Divrik’in geçtiğimiz günlerde hayata veda eden eşi Suzan Divrik, adını taşıyan okulda anıldı.

Adının Verildiği Okulda Anıldı
İzmir’de özellikle eğitime verdikleri destekle bilinen merhum iş adamı Hayrullah Divrik’in eşi Suzan Divrik, 12 Kasım’da hayatını kaybetmesinin ardından 2010 yılında yeniden yapımına destek oldukları Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde anıldı. 1950 yılında Kız Sanat Okulu olarak hizmet vermeye başlayan 1990 yılındaki altyapı ve donanımda yapılan iyileştirmelerle Anadolu Meslek Lisesi’ne dönüştürülen okul, 2010 yılında Suzan Divrik tarafından yeniden yaptırıldı. 2010 yılında Karşıyaka Suzan Divrik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adıyla eğitim hayatına kazandırılan okulun öğrencileri ve öğretim kadrosu, bağışçılarını düzenledikleri etkinlikle andı. Suzan Divrik’in oğulları Hüseyin Divrik ve Sait Sürel annelerine gösterilen bu vefa ve saygıdan büyük mutluluk duyduklarını Suzan Divrik’in başlattığı desteği sürdüreceklerini ifade etti.
 
Okul Müdürü Ayhan Kuran, merhume Suzan Divrik’e çok şey borçlu olduklarını ve yaptırdıkları eğitim yuvasının gençlerin geleceğine büyük bir yatırım olduğunu ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER