Adaylar Gözden Geçirilecek

İlçe adaylarının belirlenmesiyle birlikte adeta kaynayan bir kazan halini alan CHP'de muhalif milletvekilleri Kılıçdaroğlu'ndan seçilen isimlerin tekrar gözden geçirilmesi için söz aldı.

Haftaya adaylarını belirlemiş olarak giren Cumhuriyet Halk Partisi'nde adaylık bilmecesi ve tartışması devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da adaylığının belirlenmesi sürecinde muhalif oldukları bilinen 6 İzmir Milletvekili, dün akşam Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi.

Mehmet Ali Susam, Aytun Çıray, Rahmi Aşkın Türeli, Birgül Ayman Güler, Erdal Aksünger ve Güldal Mumcu'dan oluşan heyet, adaylarla ilgili alınan kararların yeniden gözden geçirilmesini talep etti.

Özellikle MYK'dan çıkan ancak gece geç saatlerde Parti Meclisi kararıyla listenin dışında kalan Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır ve Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak için heyetin ciddi bir talebinin olduğu öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da heyetin bu isteklerini dikkate alarak bugün gerçekleştirilecek olan MYK'da konuyu yeniden gündeme taşıyacağı bilgisi geldi.

Dün CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin'in MYK'ya yönelik "rutin" açıklamasına ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun listenin son hali belli olurken istifa kartını kullanmasına karşın böyle bir gelişmenin yaşanmasının partide yaratacağı etki ise gerçekleştirilecek toplantıyla belli olacak. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 22:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER