Açık Öğretim Kayıtlarında Son Gün Kuyrukları

İzmir’de, açık öğretim fakültesi kayıtlarını son güne bırakan öğrenciler, irtibat bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Saatlerce kuyrukta sıranın kendisine gelmesini bekleyen öğrencilerin tepkisi ise, büro ve personel sayısının azlığına oldu.

Açık Öğretim Kayıtlarında Son Gün Kuyrukları
Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi, yeni kayıt, ikinci üniversite kayıtları, ek yerleştirme ve dikey geçiş kayıtları geçen 29 Eylül’de başladı. Yaklaşık üç haftalık normal kayıt süresinin son gününe kadar bekleyen öğrenciler, irtibat bürolarının önünde yine geçen yıllarda olduğu gibi uzun kuyruklar oluşturdu. Güzelyalı semtindeki açık öğretim bürosunun yanı sıra, Bornova ve bir hafta önce açılan Basmane semtindeki bürolarda da öğrenciler uzun kuyruklar, oluşturdu.
 
İKİ GÜN MAZERET SÜRESİ VAR
 
Açık öğretim bürosu görevlileri, kayıtların bugün sona erdiğini, ancak Perşembe ve Cuma günleri de sadece mazeretleri olan öğrencilerin, kayıt yaptırabileceklerini dile getirdi.
 
Bu arada sabahın erken saatlerinden itibaren işlerini bitirebilmek için kuyruğa giren öğrenciler, çalıştıkları için izin almakta zorlandıklarını söyledi. Bunun yanı sıra öğrenciler, personel ve büro sayısının azlığından da şikayetçi oldu. Sağlık Kurumları Yöneticiliği bölümüne kayıt yaptıracak olan Başak Başel, “Sabah saat 07.00’den beri kuyruktayım. Ve sıra çok yavaş ilerliyor. Kuyruk şu anda bile çok uzun. Akşama doğru bu kuyruğun sonunu düşünemiyorum. Bu günlerde ek önlemler alınmalı" dedi.
 
Babası ve kendisi gibi üniversite de okuyan komşuları Hasan Şükrü Devoğlu’yla birlikte gelen Emel Yanarsoy ise, “İnternet üzerinden kayıt yapıyoruz. Ama oradan aldığımız belgeleri tekrar buraya getiriyoruz. Bu anlamsız. O kayıtlar geçerli sayılsa bu kadar kuyruk olmadığı gibi öğrenciler de bu sıkıntıyı yaşamamış olacak. Bu konuda yeniden düzenleme şart" dedi.
 
Yüzlerce metreye ulaşan kuyruk Sahil Bulvarı’ndan geçen sürücülerin de dikkatini çekti.
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER