banner51

Açık İş İstatistikleri Araştırması İzmir'de Başladı

İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü, açık işlerin araştırılması için ziyaretlere başladı.

Açık İş İstatistikleri Araştırması İzmir'de Başladı
Türkiye İş Kurumu’nca gerçekleştirilen 2014 Yılı 4. Çeyrek Açık İş İstatistikleri Araştırması’nın saha çalışmasına başlayan İzmir Çalışma ve İş Kurumu’na bağlı iş ve meslek danışmanları iki hafta sürecek bu çalışma kapsamında 556 işletme ziyaret edecek.
 
Ülkemiz için istihdam politikalarına yön vermek açısından önem arz eden araştırma, işletmeler ile yüz yüze görüşmeler halinde gerçekleştirilecek. Araştırma ile Türkiye’de mesleklere göre çalışan sayısının, açık iş sayısının, işverenlerin açık işleri için talep ettikleri becerileri, öncelik sıralamasına göre tespit edilmesi hedefleniyor.
 
Avrupa Birliği mevzuatına uygun…”
 
İzmir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kadri Kabak, konu ile ilgili çalışmaların İzmir’de de başladığını belirterek, işgücü piyasasının fotoğrafını çekmek ve istihdam politikalarına yön vermek için yapılan bu istatistik çalışmasının Avrupa Birliği mevzuatına uygun olarak gerçekleştirileceğini söyledi.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine, üniversitelere ve çalışma hayatının tüm aktörlerine fayda sağlaması beklenen 2014 Yılı 4. Çeyrek Açık İş İstatistikleri Araştırması 28 Kasım’da son bulacak.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2014, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER