ABD'nin İzmir Uyarısına Vali ve Emniyet Müdürü Yanıt Verdi

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, ABD Büyükelçiliği’nin Türkiye’deki vatandaşları için yaptığı İzmir’de oluşabilecek çatışma ve şiddet uyarısıyla ilgili, ''Her türlü önlemi aldık'' açıklaması yaptı.

ABD'nin İzmir Uyarısına Vali ve Emniyet Müdürü Yanıt Verdi
İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Cumhuriyet Bayramı’nın 93. yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk koyma töreninin ardından, ABD Büyükelçiliği’nin Türkiye’deki vatandaşları için yaptığı İzmir’de Kordonboyu ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki 29 Ekim etkinlikleri için ’barışçıl gösterilerin çatışma ve şiddete evrilebileceği’ uyarısını değerlendirdi. Ayyıldız, "İhbarların gelmesi önemli değil. Biz önmelerimizi zaten alıyoruz. İzmirliler’in Cumhuriyet Bayramı’nı sorunsuz şekilde kutlamaları için her türlü önlemi aldık" dedi.
 
BİZ TEDBİRLERİ ALDIK
 
Büyükelçiliğin uyarısına Antalya Emniyet Müdürlüğüne atanan İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’dan da 33 aylık görev süresini değerlendirdiği toplantıda bir açıklama geldi.
 
Hürriyet’e konuşan Uzunkaya, “ABD'nin uyarısıyla ilgili arka planında ne olduğu bilmiyorum. Bize intikal eden bir şey yok. Geçmişte örnekleri var, yabancı misyonlar bu tür paylaşımlar yaptılar. Bugün yapılacak Cumhuriyet Bayramı çelenk töreni ve kutlamalarla ilgili eylemler olabilir iddiaları var. Biz zaten 24 saat İzmir'de bu bilgiyle ilgili değil olabilecek ileri ihtimalleri gözeterek tedbir aldık, alıyoruz. Yapılan açıklama endeksli olmamakla birlikte gerek bugün ve yarın yapılacak törenler ve gerekse de Diyarbakır Belediye Başkanının gözaltına alınmasıyla ilgili yapılmak istenen olaylarla ilgili tedbirleri aldık" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2016, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER