banner51

Abd'de, Türk İş Kadınına Ödül

ABD’nin San Diego kentinde sağlık testleri üzerine hizmet veren Confirm Biosciensces’in (Tasdik Laboratuvarı) kurucusu Türk iş kadını Zeynep Ilgaz Pala’ya bu şehirde, "Yılın İş Kadını" ödülü verildi.

Abd'de, Türk İş Kadınına Ödül
 
ABD’nin San Diego kentinde "İş ve Toplum Alanında Etki Bırakanlar"ın bir yıl içinde değerlendirildiği ve binlerce adayın katıldığı yarışta ipi bir Türk kadını göğüsledi. ABD’de kimsesiz çocuklara ve evsizlere kurumsal yardım yapan, İzmirli Serhat Pala ile evli olan Antalyalı Türk kadını Zeynep Ilgaz Pala’ya törenle, "2015 Yılı İş Kadını" ödülü verildi. Amerika’nın en büyük hastane zincirlerinden olan Scripps Sağlık Merkezleri Genel Müdürü Susan Taylor, San Diego’nun Tow and Country Oteli’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ABD’de "İş ve Toplum Alanında Etki Bırakanlar"ın bir yıl içinde değerlendirildiği ve binlerce adayın arasında, ödülün bir Türk kadınına verildiğini bildirdi. Susan Taylor, 22. kez düzenledikleri ödüle ilk kez bir Türk kadınının layık görüldüğünü belirterek, "Amerika’nın kadın liderlerinden olan Zeynep Ilgaz Pala’ya bu ödülü vermekten mutluluk ve gurur duyuyoruz. Zeynep Ilgaz, sadece iş dünyasına damgasını vurmasının yanı sıra toplumda sağladığı ek fayda ve görevlerinden bu ödüle layık görülmüştür. O inanılmaz bir liderdir. Son senelerde gerçekliştirilen kurumsal yardım kampanyası ile San Diego ve Amerika’daki kimsesiz çocuk ve evsizlere yapılan yardımlar kapsamında 19 bin evsize yemek ve gereçler bağışlamıştır. Bu yardımlardan dolayı Zeynep Ilgaz Pala ve şirketine minnettarız. Zeynep Hanım aynı zamanda Entrepreneur ve Forbes dergilerinde yazarlık yapmaktadır. San Diego State Üniverstesinde iş- girişimcilik alanında ünversite ögrencilerine ders vermektedir. Zeynep Ilgaz Pala Amerikan rüyasına bir kanıtdır. Başarılarıyla birçok kadına ilhan kaynağı olmuştur" dedi.
 
Zeynep Ilgaz Pala da ödülü almaktan çok mutlu ve gururlu olduğunu belirtti. Türk kültüründe çalışmak ve bağış yapmanın çok önemli olduğunu ifade eden Zeynep Ilgaz Pala,
 
"Böyle bir konumda olabildiğimiz için ben de çalışanlarıma ve aileme minnettarım. Eşim Serhat Pala, oğullarımız Kenan Pala ve Arden Pala ile bana iş alanında hep örnek ve destek oldular. Eşim Serhat Pala sayesinde ve onun desteğiyle şirketimizi birlikte büyütme imkanımız doğdu. Ailelerimizin ve sevdiklerimizin sonsuz sevgi ve destekleriyle bugünlere geldik. İnsanlara iyi ürünler, iyi hizmetler sunmayı görev sayıyoruz. Kimsesiz çocuklar ve evsizlere yardım yapmak bir insanlık borcumuzdur. Şirketimiz ölçeğinde bu yardımları yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
 
Zeynep Ilgaz Pala, bu yılın ağustos ayında da ABD’de "En İyi İşvereni- En İyi İşyeri (Best Places to Work For)" ödülü almıştı.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER