90. Yılda Lara Coşkusu

Çeşme’de 29 Ekim kutlamaları sabahtan akşama kadar sürecek. Bando eşliğindeki kortejle başlayacak etkinlik, akşam Lara konseri, Mezdeke şovu ve havai fişek gösterisiyle bitecek

90. Yılda Lara Coşkusu
Turizm cenneti Çeşme’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gün boyu süren etkinliklerle kutlanacak. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90’ncı yılı dolayısıyla daha görkemli tertip edilen etkinlikler sabah saatlerinden başlayıp akşama kadar sürecek. Bu sabah (29 Ekim) 10.15’te Sıdıka Kelami Ertan Lisesi önünde toplanan halk korteji, bando eşliğinde Çeşme çarşısı içinden Cumhuriyet Meydanı’na yürüyecek. Resmi törenin ardından Çeşme Belediye Halk Oyunları Topluluğu, Ege’nin yöresel oyunları ile kutlamaları hareketlendirecek.
 
 Bayramına ve bayrağına sahip çık
 
Törenin akşam programında pop müziğin sevilen ismi Lara ve danslarıyla büyüleyen Mezdeke grubu sahne alacak. Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda akşam 20.00’de başlayacak konser ve dans şovu ile yükselecek coşku Çeşme semalarını renklendirecek muhteşem havai fişek gösterisi ile de doruğa çıkacak. Kutlamalar için Çiftlik, Dalyan, Ovacık, Reisdere’den 09.00 ve 18.00 saatlerinde kent merkezine ring seferleri düzenlenecek. Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, “Tüm halkımızı bu coşkuya ortak olmaya, bayramına ve bayrağına sahip çıkmaya çağırıyoruz” diye konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2013, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER