9 Ekim'de Seçim Bölgesinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili adayı olduğu İzmir’de seçim çalışmasına 9 Ekim’de başlayacak. Kılıçdaroğlu, 20 Ekim’den sonra da İzmir mitingini yapacak.

9 Ekim'de Seçim Bölgesinde
İzmir 2. bölge 2. sıradan milletvekili adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim bölgesine ilk 9 Ekim’de gelecek. Kılıçdaroğlu, havalimanında partililer tarafından karşılanıp seçim otobüsüyle birinci bölgedeki ilçeleri turlayacak. Kılıçdaroğlu’nun Balçova, Buca, Çeşme, Gaziemir, Güzelbahçe, Karabağlar, Karaburun, Konak, Menderes, Narlıdere, Seferihisar, Selçuk, Torbalı ve Urla’ya gidip bazı yerlerde seçim otobüsünden halka sesleneceği bildirildi. Aynı günün akşamı uçakla İzmir’den ayrılacak olan Kılıçdaroğlu’nun, İzmir mitingini 20 Ekim’den sonraki bir tarihte yapacağı açıklandı.
 
MHP KARTLARINI AÇTI
 
Kılıçdaroğlu’nun özel olarak geleceği İzmir 1. bölge CHP için büyük önem taşıyor. 7 Haziran’da bu bölgeden altı milletvekili çıkaran parti burada yedinci sırayı da meclise taşıyabilmek için özellikle MHP’ye yükleniyor. CHP, MHP’li seçmenden oy alabilmek için sahada Kılıçdaroğlu’nun 7 Haziran’dan sonra MHP Genel Başkanı Devet Bahçeli’ye yaptığı başbakanlık teklifi ile MHP’nin meclis başkanlığı seçiminde AK Parti’nin adayını desteklemesi kartlarını açıyor. CHP ikinci bölgede de HDP’ye yönelik strateji kurdu. CHP Menemen ve Çiğli’deki Kürt seçmenden oy alabilmek için özel çalışma yürütüyor. İzmir’de yaşayan Tunceliler’le buluşan milletvekili adayları, partinin genel başkanının memleketi olan Tunceli’de hiç milletvekili çıkarılmamış olmasından duyulan rahatsızlıkla "Sadece siz oyunuzu vermeyin, memleketi arayın akrabalarınızı ikna edin, yurtdışında yaşayan dostlarınıza söyleyin" uyarısında bulundu.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2015, 14:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER