85. İEF'de Her Köşe Başka Renkli

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde İZFAŞ tarafından düzenlenen Folkart’ın Ana Sponsoru olduğu 85. İzmir Enternasyonal Fuarı renkli görüntülere sahne olmayı sürdürüyor. Folkart, fuar ziyaretçilerine her köşe başında yeni bir eğlence sunmasının yanı sıra ilginç sokak gösterileriyle de keyifli dakikalar yaşatıyor.

GRETE, KUMAŞIYLA YERÇEKİMİNE MEYDAN OKUYOR
 
Estaonyalı ve 22 yaşında olan Grete Gross, alanda kendisi için hazırlanan yaklaşık 5 metre yüksekliğe sahip düzenekte, kumaşlar üzerinde akrobasi yapıyor. Kullandığı düzenek üzerinde sadece kumaşları kullanarak inanılmaz bir gösteri sunan Grete, yaptığı akrobasi hareketleriyle izleyicilerinin yüreğini ağzını getirirken, gösteri sonunda keyifli dakikalar yaşatıyor. Yerçekimine kumaşlarıyla meydan okuyan ve kumaşlarıyla yaptığı akrobatik hareketleriyle izleyenlerine havada olduğunu unutturuyor. 
 
MENSCHO SOSA, TOPUYLA İZLEYİCİLERİ BÜYÜLEDİ
 
Folkart sponsorluğunda İzmir’e gelen Arjantinli ünlü futbolcu Menscho Sosa, futbol topunun terbiyecisi olarak biliniyor. Mencho Sosa futbol sahalarını sirk gösterileriyle değiştirmeye karar vermiş, izleyicisini yeteneğiyle büyüleyen, serbest stil futbolu sirk hokkabazlığı ve komediyle harmanlayan bir futbolcu.  Şovuna komedi ekleyerek gösteri boyunca seyircisiyle  bir bağ kuruyor ve futbol sevgisini temsil eden farklı karakterle sirk .sihrini bir arada sunuyor ve futbol atmosferini seyircinin de dahil olduğu unutulmaz bir şova dönüştürüyor. Sosa, toplarıyla adeta zamanı durduruyor. İzleyicileri de gösterisine dahil eden Sosa, 3 topu aynı anda sektirirken, akrobasi de yapıyor. İzleyicilerden tam not alan Sosa, Kültürpark Kaskatlı Havuz’un kenarındaki sahnesinde gösterilerini sürdürecek. 
 
HODMAN AND SALLY
 
Büyüleyici ve interaktif yürüyen bir kuklacılık ekibi olan The Flying Buttresses tarafından İzmir’e getirilen Hodman and Sally, Oblivia’dan gelen ve kendi kendilerine dünyadaki gelişmelerin farkında olmadan yüzlerce yıl izole bir şekilde mutlu mesut yaşamış iki gezgini canlandırıyor. Şimdi ise ün, talih ve arkadaşlığın peşinde, sahip oldukları bütün eşyaları sırtlarında ikinci baharları için bir dünya turuna çıktılar. Şimdiki durakları ise Türkiye’nin güzel şehri İzmir oldu. Hodman and Sally’i fuar sokaklarında gören ziyaretçiler, birlikte fotoğraf çektirirken, ikiliyle sohbet etme imkanı da buluyor. 
 
ÇOCUKLARIN YENİ DURAĞI
 
Kültürpark Fuar Alanı’ndaki Sanat Sokağı girişinde Vladimir ve Viacheslav Tatarchuk ile yapılan Circus Workshop yoğun ilgi görüyor. Ukrayna’lı olan kardeşler akrobasi alanında Ukrayna ulusal takımında yer almalarının ardından, aynı dalda dünya şampiyonalarında da birçok madalya almayı başardı. Daha sonrasında sirk dünyasına adım atarak uluslararası akrobasi turlarına başladılar. Koordinasyon, takım çalışması, piramit yapma, basit akrobasi ve hokkabazlık gibi daha birçok beceriyi öğrenmek ve deneyimlemek isteyen ziyaretçiler Circus Workshop’ta yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle çocuklar, eğlenceli akrobatik hareketleri yapmaya çalışıyor. 
 
OTTO IL BASSOTTO BALON ŞOV
 
Sahnede Otto il Bassotto olarak tanınan gerçek adı Paolo Sperduti olan sokak sanatçısının Alternatif Balon Şovu, en çok ilgi gören sokak gösterilerinden biri oldu. Sihirbazlık ve ilizyon gösterilerinin yanı sıra dev bir balonla gösteri yapan Sperduti, gösterisi sırasında dev balonun içine giriyor ve izleyicilere unutulmaz anlar yaşatıyor. 
 
VINYL BURNS’DEN TEK TEKERLEKLİ BİSİKLET ŞOVU 
 
Kahkaha, marifet ve sakarlıklarla dolup taşan şovlarıyla Vinyl Burns, sahneden indikten sonra bile seyirci tarafından uzun süre konuşuluyor. Sihirbazlık, müzik ve hokkabazlığın bolca sirk becerisi ve hicivli güldürülerle birleşmesinden oluşan Vinyl Burns şov, tek kişilik interaktif bir eğlence ve karın müthiş bir güldürü gösterisi sunuyor. Her yaştan insanın ilgisini çekmek için görsel ve fiziksel aktivitelerle dolu olan Vinyl Burns, 180cm’lik tek tekerlekli bisikletinin üstüne çıkmadan önce gitar ve vokal sesleriyle çevresindeki atmosferi dolduruyor. Bisikletine çıktığında ise, acı verici derecede tatlı melodiler ve gitar notalarının birleşmesiyle şahane bir şov sunuyor. Hassas hesaplanmış sirk yetenekleri ile dramatik, harikulade ve çok neşeli bir şov Vinyl Burns, izleyicilerini bekliyor. 
 
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2016, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER