banner51

75. Yıl Parkı Tamamlanıyor

Çiğli Belediyesi’nin Egekent girişinde projelendirdiği 75. Yıl Türk Dünyası Parkı’nın kaba inşaatı tamamlandı. Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, yeşil ve sosyal donatı alanlarıyla dikkat çeken parkta incelemelerde bulundu.

75. Yıl Parkı Tamamlanıyor
Egekent girişinde bulunan 75. Yıl Türk Dünyası Parkı yapım çalışmaları devam ediyor. Çiğli Belediyesi ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü iş birliğiyle projelendirilen Park, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali desteğiyle tamamlanacak. 23 bin metrekarelik alanda yapılan proje, bölge halkının ihtiyacını giderecek pek çok donanıma sahip olacak. Park birçok ayrıntıyı içermesi, semt sakinlerinin taleplerine cevap verebilmesi ve özgün tasarımıyla da ayrıca dikkat çekiyor.
 
BİNA İNŞAATLARI TAMAMLANDI
 
Eğimli bir arazi yapısına sahip olan parkın içinde bulunan restoran, kafetarya, idari bina ile spor binalarının kaba inşaatı ve dış cephe giydirmeleri tamamlanırken, binaların iç düzenlemeleri devam ediyor. Proje kapsamında yer alan iki adet seyir kulesi, 8 metre yüksekliğindeki büyük şelale ve gölette suya hareket kazandıracak olan 37 adet fıskiyenin tesisat montajı tamamlandı. İstinat duvarları ile kafeterya binasına hizmet edecek olan, çatısı bahçe ve seyir terası şeklinde tasarlanan 15 araçlık yarı kapalı otoparkın betonarme imalatları da tamamlandı. Park alanında kullanıcıların faaliyetlerine hizmet edecek olan iki adet tenis kortu ve bir adet basketbol - voleybol sahası da tamamlandı. 900 metrekare alan üzerine kurulacak olan bin 500 kişilik amfi tiyatro, 800 metrekarelik meydan düzenlemesi ile park zemin döşemelerinin çalışması ise büyük bir hızla devam ediyor. Önümüzdeki günlerde ise parkın yeşillendirilmesinde kullanılacak bitkilerin alım ihalesine çıkılması planlanıyor.
 
HALKIMIZ RAHAT BİR NEFES ALACAK
 
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, teknik ekiple birlikte projeyi sık sık yerinde denetliyor. Parkın biran önce tamamlanarak halkın hizmetine girmesi için ekipleri seferber ettiğini belirten Başkan Arslan, “Çiğli’ye kalıcı ve yararlı projeler yapmak istiyoruz. En çok ihtiyaç duyulan projelerden biri de çok donanımlı yeşil bir alan. Projemizi en kısa zamanda tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmak için sürekli iş başındayız. Proje sayesinde, halkımız rahat bir nefes alacak. Amacımız herkesin mutlu ve huzurlu yaşadığı bir Çiğli’yi inşa edebilmek" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER