7 Merkezde Binlerce Vatandaş Tedavi Oldu

Bayraklı Belediyesi bünyesinde farklı noktalarda faaliyet gösteren 7 ağız ve diş sağlığı merkezinde bu yılın ilk altı ayında 10 bin 133 kişinin tedavisi yapıldı. Tamamı ücretsiz olan bu hizmetten yararlanan vatandaşlar, tedavi sonrası hayata “gülerek” bakmaya başladı.

7 Merkezde Binlerce Vatandaş Tedavi Oldu
Sağlık alanında yaptığı yatırımlarla dikkat çeken ve bu alanda birçok belediyeye örnek olan projeler geliştiren Bayraklı Belediyesi, ağız ve diş sağlığı hizmetinde adete rekora koşuyor. Adalet Mahallesi’nde 2, 75. Yıl Mahallesi’nde 2, Onur Mahallesi’deki amfi tiyatro, Gümüşpala düğün salonu ve Nafiz Gürman Mahallesinde bir olmak üzere toplamda 7 ağız ve diş polikliniği merkezinden vatandaşlar ücretsiz yararlanıyor. Bu merkezlerde; dolgu, diş temizliği ve çekimi gibi işlemler ücretsiz yapılıyor. Randevu sistemiyle çalışan polikliniklerden vatandaşlar sadece nüfus cüzdanlarını ibraz ediyor.
 
İLK 6 AYDA 10 BİNİN ÜZERİNDE VATANDAŞ YARARLANDI
 
Bu yılın ilk altı ayında 7 ağız ve diş merkezinden, toplamda 10 bin 133 kişi yararlandı. 4 bin 742 vatandaşın diş muayenesi yapılırken, 3 bin 003 kişi dolgu, bin 078 kişinin diş temizliği, bin 310 kişinin ise diş çekimi yapıldı. 2014’ün ilk yarısında 5 bin, 2015’in ilk yarısında ise bu hizmetten yaklaşık 7 bin kişi yararlanmıştı.
 
SAĞLIK HİZMETLERİNDE DE MARKA OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, ağız ve diş sağlığı hizmetinden vatandaşın oldukça memnun kaldığını belirterek, “Göreve geldiğimizden bu güne kadar vatandaşlarımızın günlük hayatlarını kolaylaştıran, onlara dokunan projeleri hayata geçirmeye özen gösterdik. Ücretsiz diş sağlığı hizmetimiz gerçekten yoğun ilgi görüyor. Randevusunu alan gelip tedavisini oluyor. İlçe dışından da çok sayıda hemşerimiz geliyor. Merkezlerimizde kaliteli malzeme kullanıyor. Doktorlarımızın hepsi güler yüzlü. İşlerini seviyorlar. Bayraklı Belediyesi sağlık alanında marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER