banner9

630 Kişiye İş Sağlayacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Kemalpaşa’nın Yiğitler Barajı’nı hizmete alınmasıyla 13 bin 330 dekar zirai arazinin suya kavuşacağını bildirdi.

630 Kişiye İş Sağlayacak
 
DSİ tarafından İzmir Yiğitler Deresi üzerinde temelden 102 metre yüksekliğinde inşa edilecek Yiğitler Barajı’nın 26.5 milyon metreküp depolama kapasitesine sahip olduğuna dikkat çekilerek, baraj ile yılda 9.27 milyon metreküp sanayi suyunun temin edileceği ifade edildi. Yiğitler Barajı’nın tamamlanması ile hem bölgedeki sanayicinin hem de tarım üreticisinin su probleminin ortadan kalkacağı vurgulandı.
 
Orman ve Bu İşleri Bakanı Veysel Eroğlu “Kemalpaşa’da 13 bin 330 dekar zirai araziyi son teknoloji modern sulama sistemleriyle suya kavuşturacağız. Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi bünyesindeki hizmet veren sanayi tesisleri bu sudan faydalanacak. Kemalpaşa 17 yıldır bu barajı bekliyordu. Bu barajın her aşamasını yakından takip ettim bundan sonra da takip edeceğim. İzmir için ne yapsak azdır. Geçtiğimiz Mayıs ayında ihalesini gerçekleştirdiğimiz bu barajımızı 2019 yılında tamamlayacağız. Yılda 4 milyon 810 bin tl gelir artışı elde edilmesi hedefleniyor. Baraj tamamlandığında 630 kişiye de iş imkanı sağlanacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER