6 Öğrenciye 5 Yıldızlı Yaz Tatili İmkanı

Marka şehir olma yolunda önemli adımlar atan İzmir, ikinci kez ulusal bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

6 Öğrenciye 5 Yıldızlı Yaz Tatili İmkanı
Türkiye’nin en iyi İngilizce konuşan lise ve üniversite öğrencilerinin yarışacağı (Turkey’s Best Non-Native English Speakers Awards) Best Contest Turkey 2017, 20-21 Mayıs tarihlerinde DoubleTree by Hilton İzmir Alsancak'ta düzenlenecek.Türkiye’nin 81 ilinden öğrencilerin davetli olduğu etkinlik Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Derece Koleji'nin ana sponsorluğunda yapılacak. Medical Park İzmir Hastanesi de sağlık sponsoru olacak. İki ayrı kategoride ilk üçe girecek öğrencileri toplam 12.000 TL para ve tatil ödüllerinin verileceği bu yarışmanın jüriheyetinin başkanlığını devlet üstün hizmet madalyası sahibi Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu yapıyor.
 
Solis Proje Fabrikası organizasyonuyla bu yıl ikincisi düzenlenecek olan etkinliği direktörü Ahmet Veli Olgundeniz, 15 Mart’ta (bugün) DoubleTree by Hilton Alsancak Oteli’nde düzenlenen basın toplantısında etkinlik hakkında bilgi verdi.
 
İzmir’i marka kent yapmak için önemli projeler gerçekleştirdiklerini anlatan Olgundeniz, “Türk insanının İngilizce konuşma konusunda biraz çekimser kalıyor. Gramer bilgimiz var ama iş konuşmaya gelince sıkıntı yaşıyoruz. İşte bu yarışmayla amacımız Türk insanının istediğinde ve gayret gösterdiğinde mükemmel İngilizce konuşabildiğini ortaya koymaktır. 
 
Geçtiğimiz yılki yarışmamızda karşılaştığımız öğrencilerimiz bizleri harika İngilizce konuşma becerileriyle kendilerine hayran bıraktılar.
 
Bu yıl da yine çok yetenekli öğrencileri kentimizde ağırlayacağız.” dedi.
 
Türkiye’de öğrenmiş olacak
 
Yarışma katılım şartları hakkında da bilgi veren Olgundeniz, “Yarışmamıza lise ve üniversite öğrencileri katılabilir. İngilizceyi Türkiye’de öğrenmiş olmaları, ana dili İngilizce olan bir ülkede 2 aydan fazla kalmamış olmaları, ailelerinde ana dili İngilizce olan birinini olmaması gerekiyor.” dedi.
 
Derece Koleji ana sponsor
 
Etkinliğin ana sponsoru Derece Koleji Kurucu Temsilcisi ve MÜSİAD İzmir Şubesi Başkanı Ümit Ülkü de İngilizce eğitiminin Türkiye’nin hedeflerine ulaşması açısından önemli olduğunu belirterek gençlerin eğitimene destek verecek böyle bir yarışmayı desteklemekten gurur duyduklarını söyledi. 
 
Jüriye sağlık check up'ı
 
Öte yandan yarışmanını sağlık ana sponsoru olan Medical Park İzmir Hastanesi de etkinlik boyunca ter dökecek jüri üyelerine de sağlık check up'ı hediye edecek.
 
20-21 Mayıs tarihlerinde İzmir’de yapılacak etkinlik için adaylar kendilerini anlattıkları 2 dakikalık bir videoyu youtube’a yükleyerek linkini 9 Mayıs’a kadar [email protected] adresine mail ile göndermek zorundalar.
 
Yarışma ile ilgili detaylı bilgi www.bestcontestturkey.com adresinden alınabilir.
 
Yarışmanın jüri üyeleri
 
- Prof. Dr. Sinan Bayraktaroğlu, Devlet Üstün Hizmet Madalyası Sahibi(Jüri Başkanı)
 
-  Prof. Dr. Atilla Silkü, Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölüm Başkanı
 
- Yard. Doç. Dr. Sinem Bezircilioğlu, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
 
- Dr. Zeki Hozer, Medicalpark İzmir Hastanesi Başhekim Yrd.
- Yrd. Doç. Dr. Evrim Üstünlüoğlu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü
 
- Ahmet Veli Olgundeniz, Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi, İletişim Uzmanı 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER