banner51

5 Ton Hamsi Dağıtıldı!

Karşıyaka Belediyesi’nin Karadeniz Konfederasyonu (KAREKON) ve Karşıyaka Karadenizliler Derneği işbirliğiyle düzenlediği “7. Karadeniz Hamsi Şöleni” 4. gününde on binleri ağırladı. 5 ton hamsi ikramının yapıldığı etkinliğe Karşıyakalılar büyük ilgi gösterdi.

5 Ton Hamsi Dağıtıldı!
Bostanlı Pazaryeri’nde bu yıl 7’nci kez gerçekleştirilen Karşıyaka Hamsi Şöleni’nde Karadeniz Bölgesi’nde bulunan illerin tanıtım stantları ile yöresel gıda satış stantları açıldı. Çocuk oyun alanları ve hediyelik eşya satış yerlerinin de yer aldığı şölende, geleneksel hale gelen “Hamsi İkram Günü” Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve eşi Zehra Akpınar'ın yanı sıra, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Sırrı Aydoğan, muhtarlar, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.
 
5 TON HAMSİ DAĞITILDI
 
Konuklar için hazırlanan 5 ton hamsi kısa sürede tükendi. Alanı dolduranlara hamsi ikram eden Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar ve beraberindekiler, kurulan stantları da gezerek yöresel yemeklerden tattı. Etkinliğin devamında horon gösterileri yapıldı. Karadeniz türküleri ile de coşku tavan yaptı.
 
“KÜLTÜRLERİ YAŞATIYORUZ”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Biz, Karşıyakamızda yaşayan herkesin birlik ve beraberlik içinde yaşamasını arzu ediyoruz ancak bunu yaparken, geldikleri yörelerin kültürel ve sosyal özelliklerini yaşatmalarına olanak tanıyoruz. Bu etkinlik sadece hamsi yemek ya da yöresel oyunları oynamak için yapılmadı. İnsanlarımızın birbirinden ayrıştırıldığı, ortak değerlerimizin yok edilmeye çalışıldığı günümüzde, birlik ve beraberlik mesajı vermek için de bu etkinlik oldukça önemli. Her yer İzmir gibi olsun" dedi.
 
KARADENİZLİLER RENK KATIYOR
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya "Karadenizlilerin olduğu yerde neşe ve mutluluk vardır. Karşıyaka bugün farklıysa, bunda Karadenizlilerin payı da büyüktür" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan da tüm medeniyetleri yaşatan İzmir'e, Karadenizlilerin de büyük renk kattığını söyledi. Karadeniz Konfederasyonu Genel Başkanı Hızır Murtezaoğlu da katkılarından dolayı Başkan Akpınar'a teşekkür etti. Şenlik yarın (pazartesi) sona erecek.
 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER