5 Bin Kitap Okuyucularını Bekliyor

Bornova Belediyesi, Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde 5 bin kitaplık bir kütüphane kurdu. İZBAŞ Düğün Salonu ve Nedret Güvenç Sahnesi’nin de bulunduğu son katta hizmet vermeye başlayan Çamdibi Kitaplığı’nda çocuklara yönelik 4 bin kitap bulunuyor.

5 Bin Kitap Okuyucularını Bekliyor
Bornova Belediyesi ilçe merkezindeki Atatürk Kitaplığı’nda sürdürdüğü kütüphanecilik hizmetini, Naldöken Kültür Merkezi’nden sonra Çamdibi Şehit Er Adem Bilaloğlu Tesisleri’nde de başlattı. Tesisin son katında kurulan Çamdibi Kitaplığı’nda 4 bini çocuklara yönelik olmak üzere 5 bin kitap raflardaki yerini aldı. Çamdibi Kitaplığı’nda ödünç kitap da verilecek. 2 fotoğraf ve bir kimlik fotokopisi ile başvuranlar üye olduktan sonra aynı anda üç kitabı 14 gün süre içinde ödünç alarak okuyabilecek.
 
Çamdibi Kitaplığı’nın açılışını Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz ve vatandaşlarla birlikte yaptı. Başkan Olgun Atila kurdeleyi keserken, “İnanıyorum ki buraya gelip kitap okuyan çocuklarımız kaymakam, rektör, doktor, belediye başkanı olacaktır. Şimdiden herkese hayırlı olsun” dedi. 
 
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Candeğer Yılmaz da Çamdibi Kitaplığı’nın kurulmasının çok güzel bir düşünce olduğunu belirterek, Bornovalılara hayırlı olmasını diledi.
 
Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2014, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER