42 Yıl Sonra Buluştular

ESKİŞEHİR Eğitim Enstitüsü’nde okuyup 42 yıl önce mezun olan bir grup öğretmen, sosyal medya sayesinde birbirleriyle haberleşip İzmir’de buluştu. Öğrencilik yıllarındaki anılar ile meslekte yaşadıklarını birbirlerine anlatan öğretmenler bol bol da hatıra fotoğrafı çektirdi.

42 Yıl Sonra Buluştular
 
İzmir’de gerçekleşen buluşmayı aynı yıllarda okulda okuyan Nuray Petin Sönmez organize etti. Eskişehir Eğitim Enstitüsü’nde bir kısmı yatılı, bir kısmı da gündüzlü olarak eğitim gören öğrenciler, 1975 yılında mezun olup öğretmenliğe başladı. Yıllarca birbirlerinden haber alamayan öğretmenler, sosyal medyada, facebook sayesinde haberleşmeye başladı. Buluşmaya karar veren öğretmenler önce mezun oldukları Eskişehir’deki okulda, daha sonra da İzmir’de bir araya geldi.
 
Yılların özlemiyle birbirlerine sarılıp hasret gideren öğretmenler, okuldaki hayalleri ile yaşamdaki yaşadıklarını birbirlerine anlatıp anılarını tazeledi. Karşıyaka Öğretmenevi’nde bir araya gelen öğretmenler, hem İzmir kent merkezini gezdi hem de çevre ilçelere düzenlenen gezilerle keyifli anlar yaşadı.
 
Buluşmanın hayatlarında renk kattığını belirten Nuray Petin Sönmez, "Üniversitede, gelecek için hep hayaller kurardık. Öğretmen olunca herkes farklı yerlere dağıldı. Evlendik, çocuklarımız oldu, iş ve aş peşinde koştuk. Şimdi hepimiz emeklilik dönemindeyiz. Neler umduk, neler bulduk, nasıl yaşadık. Hepsi ayrı ayrı bir hikaye niteliğinde. Arkadaşlarımızla özlemle birbirlerimize sarılıp sohbetler ettik, hasret giderdik. Bu buluşmaları gelecek yıllarda da farklı illerde gerçekleştireceğiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER