41 Yıllık Hizmete EİB'den Vefa

Türkiye genelinde 60 ihracatçı birliğinde çalışan en kıdemli personel konumundaki Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı Aziz Ercan Çelikli emekliye ayrıldı. EİB’ye 41 yıl hizmet eden Çelikli’nin onuruna, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu, Çelikli için “Veda Gecesi” düzenledi.

41 Yıllık Hizmete EİB'den Vefa

 

Ege İhracatçı Birlikleri’ne 1972 yılında memur olarak giren Çelikli, 1996 yılından bu yana Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Çelikli, Türkiye genelinde 60 ihracatçı birliğinde en kıdemli personel konumundaydı. 
 
Aziz Ercan Çelikli’nin Ege İhracatçı Birlikleri’ndeki hizmetlerinin takdirle hatırlanacağını belirten Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, “Aziz Ercan Çelikli mesai kavramı olmaksızın çok özverili bir şekilde Ege İhracatçı Birlikleri’ne 41 yıl hizmet etti. EİB’de deneyimlerini kendinden sonra gelen çalışanlara sonuna kadar aktaran bir çalışma yaşamı oldu. Çelikli’ye bundan sonraki yaşamında sağlık ve başarılar diliyoruz” dedi.
 
18 yaşında liseden yeni mezun olmuş çocuk denecek yaşta girdiği Ege İhracatçı Birlikleri’nde çeşitli kademelerde 41 yıl çalıştıktan sonra emekli olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadığı kaydeden Aziz Ercan Çelikli ise şöyle konuştu; “İlk ve son işyerim olan ve tabir yerindeyse gözümü açtığım Ege İhracatçı Birlikleri’nden 41 yıl sonra torun sahibi bir dede olarak ayrılıyorum. Ege İhracatçı Birlikleri’nde çalışmaktan hep gurur duydum, hayatımın kalan diliminde de Ege İhracatçı Birlikleri emeklisi olarak gurur duyacağım. Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu’na şahsıma gösterdiği vefa nedeniyle şükranlarımı sunuyorum.”
 
Çelikli onuruna, Kordon Körfez Restoran’da düzenlenen “Veda Gecesi”ne; EİB Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, EİB Koordinatör Başkan Yardımcısı Sabri Ünlütürk, Ege Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Nurettin Tarakçıoğlu, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Jak Galiko, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkanı Emre Kızılgüneşler, Ege Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Moiz Hemsi, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Öz, Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Melih İşliel, Ege Tütün İhracatçıları Birliği Başkanı Mahmut Özgener, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Nedim Güreli, TİM Sektörler Konseyi Üyesi Noyan Gürel, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcıları Ümit Özkan ve Süleyman Tahiroğlu, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Jak Eskinazi, EİB Geçmiş Dönem Başkanlar Kurulu Başkanları Mustafa Özman, Hasan Çelebioğlu, Mete Uğuz, Servet Eröcal, EİB Genel Sekreteri Sezmen Alper, EİB Genel Sekreter Yardımcıları Özlem Katırcıoğlu ve Canan Özyiğit katıldı.
 
Aziz Ercan ÇELİKLİ kimdir?
 
Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden emekliye ayrılan Aziz Ercan Çelikli, 10 Eylül 1953 tarihinde İzmir’in Ödemiş ilçesinde doğdu. Ege Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Çelikli, 1972 yılında Ege İhracatçı Birlikleri’ne girdi.
 
Evli ve iki çocuk babası olan Çelikli, 1996 yılından bu yana, Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği, Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, Ege Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği ve EİB Fuarlar Şubesi’nden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapıyordu. 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2013, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER