4 Yeni Koordinasyon Merkezi Açıldı

İzmir'de, ülkelerindeki iç karışıklıklar nedeniyle Türkiye'ye gelen Suriye ve Iraklı yabancıların kayıt altına alınması amacıyla 4 yeni koordinasyon merkezi açıldı.

4 Yeni Koordinasyon Merkezi Açıldı
Ülkelerindeki iç karışıklıklardan kaçarak İzmir'e gelen Suriye ve Iraklılar için, İzmir Emniyet Müdürlüğü Basın Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay başkanlığında düzenlenen Suriye Koordinasyon Toplantısı'nda Türkiye'ye sığınan tüm Suriyelilerin en kısa zamanda kayıt altına alınması ve Yabancı Tanıtım Belgesi verilmesi yönünde karar alındığı belirtildi. Yenişehir'deki hizmet binasına ek olarak Bornova'daki Yabancılar Şube Müdürlüğü Geri Gönderme Merkezi, Buca Kaymakamlık binası bitişiğindeki tek katlı bina, Bayraklı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ndeki özel bölüm ve Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Şehit Şakir Özgan Polis Amirliği Merkezi üst katının yeni koordinasyon merkezi olarak kullanılacağı açıklandı. 
 
Kayıt işlemlerini yaptıran Suriye ve Irak uyruklu yabancıların sağlık, eğitim ve sosyal yardım hizmetlerinden yararlanabilecekleri belirtilirken, yapılan açıklamada, 'İlimizde ikamet etmek üzere gelip bugüne kadar henüz kayıt işlemlerini yaptırmamış ve Yabancı Tanıtım Belgesi almamış Suriyeli ve Iraklı yabancıların koordinasyon merkezlerinden en yakın olanına en kısa sürede gitmesi gerekmektedir. Her ne kadar emniyet birimlerimizce ulaşılabilen Suriye uyruklu yabancıların kayıt altına alınma işlemleri yürütülmekte ise de kent merkezinde ve ilçelerimizde çeşitli barınma yerlerinde (ev, otel, pansiyon, baraka gibi) ikamet eden ve hayatlarını devam ettirebilmek için değişik iş kollarında ve iş yerlerinde çalışan bu şahısların başta muhtarlıklar olmak üzere ilgili dernekler (Suriyeliler ile ilgili), sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız tarafından Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili merkezlerine ulaştırılmaları ya da bildirilmeleri büyük önem taşımaktadır. Duyarlı İzmir halkına ve kamuoyuna saygıyla duyurulur' denildi. 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER