30 Bin Aileye Erzak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi 30 bin aileye erzak paketi dağıtımına başladı. Yardımdan Büyükşehir’e yeni bağlanan Bergama, Kınık, Kiraz, Karaburun, Beydağ, Dikili, Ödemiş, Çeşme ve Tire ilçelerindeki dar gelirli ailelerin de yararlanacağı açıklandı.

Kurban Bayramı öncesinde 27 bin 685 aileye 200’er liralık nakit desteğinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 30 bin aileye erzak paketi dağıtmaya başladı. Yardımlardan sadece metropol alanda yaşayan dar gelirli vatandaşların değil, Büyükşehir’e yeni bağlanan Bergama, Kınık, Kiraz, Karaburun, Beydağ, Dikili, Ödemiş, Çeşme ve Tire ilçelerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşların da yararlanacağı bildirildi. 
 
Gıda yardım paketinde ailelerin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurularak makarna, kuru fasulye, pirinç, nohut, un, şeker, çay, tahin, üzüm pekmezi, domates salçası, peynir ve zeytinyağı bulunuyor. Dağıtılmaya başlanan ve yıl sonuna kadar sürmesi planlanan çalışma kapsamındaki gıda paketleri, birinci kalite ürünlerden, gıda mühendisleri denetiminde hazırlandı.
 
Maddi durumu yetersiz ailelere bir nebze de olsa katkı sağlamak, ekonomik anlamda destek olmak için olanaklar dahilinde çalıştıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Anadolu insanın en büyük hasletlerinden biri, dayanışma kültürüne sahip olması ve muhtaç durumdakine destek vermesidir. Biz de karınca kararınca kentimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere sosyal yardımlarımızı sürdürüyoruz” açıklamasını yaptı. Gerek nakit ödemelerini gerekse erzak dağıtımını titizlikle gerçekleştirdiklerini hatırlatan yetkililer, hem vatandaşların teşhir edilmemesi hem de olası izdihamların önüne geçmek amacıyla yardımların çok düzenli bir çalışmayla gerçekleştirildiğini söyledi. 
 
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER