3 Saatlik Zirvede Neler Konuşuldu!

CHP Genel Başkanı akademisyenlerle yaptığı İzmir ve Kuşadası toplantılarının ardından bu kez Havagazı Fabrikası’nda sanat dünyası ile bir araya geldi. CHP Lideri toplantı sonunda Ege Üniversitesi’nde yaşanan acı olay nedeniyle Çakıroğlu ailesine başsağlığı dilerken gençlere seslendi. Kılıçdaroğlu toplantı için ise “Sanatçıların CHP’den büyük beklentiler var” yorumunu yaptı.

3 Saatlik Zirvede Neler Konuşuldu!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tarihi Havagazı Fabrikası'nda İzmirli sanatçılarla buluştu.
 
KILIÇDAROĞLU GÜNÜN YORGUNLUĞU BUCA GÖLET’TE ATTI
 
Toplantıya ses sanatçıları, klasik müzik sanatçıları, ozanlar, kültür ve sanat derneği, resim ve heykel atölyesi temsilcileri, müzik okulu sahipleri, reklamcılar, yayıncılar, yazarlar, sanat alanında kariyer yapmış bilim adamlarından oluşan 40 sanatçı katıldı.
 
Toplantıda, milletvekilleri, Parti Meclisi Üyeleri, İzmirli belediye başkanları da hazır bulundu. Toplantı, Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş'ın açılış konuşmasının ardından basına kapatıldı.
 
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından basın mensuplarının karşısına geçti.
 
GENÇLERE SESLENİYORUM… ŞİDDETTEN UZAK DURUN
 
CHP Lideri öncelikle Ege Üniversitesi’nde Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ölümüyle sonlanan vahim olay hakkında konuştu ve gençlere şiddetten uzak durma çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Ege Üniversitesi’nde olan bir gencimizin hayatını kaybettiği olay gerçekten beni derinden üzmüştür. Üniversitelerimizde herkes düşüncesini özgürce dile getirebilmelidir. Ama üniversitelerde şiddet olmamalıdır. Bir genci üniversiteye göndermek, bir anne babanın umudunu geleceğe taşıması demektir. Bu kadar acı bir olayın gerçekleşmiş olması sadece o aileyi değil hepimizi derinden üzmüştür. Aileye başsağlığı diliyoruz. Ölen gencimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu tür olayların bir daha olmaması bizim en büyük arzumuz, en büyük temennimiz. Özellikle de üniversitedeki genç arkadaşlarıma sesleniyorum; düşüncelerinizi özgürce dile getirin ama şiddetten uzak durun. Annelerinizi babalarınızı üzmeyin. Türkiye’nin gerçeklerini elbette ki sorgulayacaksınız, elbette ki Türk siyasetini sorgulayacaksınız. Türkiye’yi ileriye taşıyacak olanlar elbette ki sizlersiniz. Ama şiddete başvurduğunuz zaman bütün inandırıcılığınızı kaybedersiniz. O nedenle biz üniversitede okuyan, Türkiye’nin sorunlarıyla ilgilenen tüm gençlere seslenmek istiyorum; lütfen şiddetten uzak durun” ifadelerini kullandı.
 
CHP’DEN BÜYÜK BEKLENTİLERİ VAR
 
Toplantıyı da değerlendiren Kılıçdaroğlu, “Sanatçılarla çok güzel bir toplantımız gerçekleşti. Düşüncelerini aktardılar, önerilerini aktardılar. Zaman zaman bize yönelik bize yönelik eleştirilerini de dile getirdiler. Hepsini büyük bir saygıyla dinledik. Oturduk konuştuk, dertleştik. Büyük dertleri var sanatçı arkadaşlarımızın. CHP’den büyük beklentileri var sanatçıların… İzmir’de olmaktan son derece mutlular. İzmir aydınlık bir kent biliyorsunuz. Kültürün ve sanatın bir anlamda doruğa ulaştığı kentlerden birisi de İzmir. Sanatçılar İzmir’de olmaktan memnunlar. Ama Türkiye’nin diğer illerinde de sanata ve sanatçıya değer verilmesini istiyorlar” diye konuştu.
 
RESEPSİYONU CİNAYET NEDENİYLE İPTAL ETTİ
 
Kılıçdaroğlu'nun akşam sanatçılarla yapacağı resepsiyon, Ege Üniversitesi'nde yaşanan olaylarda Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun hayatını kaybetmesi nedeniyle iptal edildi. 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2015, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER