27 Haftalık Doğan Bebek 1 Yaşında

İzmir’deki Özel Ata Sağlık Hastanesi’nde geçen yıl 27 haftalık olarak, 1 kilogram ağırlığında dünyaya gelen Mehmet Yasin Selek, ilk yaşını onu hayattu tutan hekimler ve sağlık çalışanlarıyla kutladı.

27 Haftalık Doğan Bebek 1 Yaşında
 
Mehmet Yasin Selek geçen yıl Özel Ata Sağlık Hastanesi’nde prematüre olarak dünyaya geldi. Annesi hipertansiyon hastası olan Mehmet bebek doğduğunda 27 hafta 3 günlüktü. Dünyaya geldiğinde 1 kilo olan Mehmet Yasin Selek, yaklaşık 50 gün yoğun bakımda tedavi gördü. Ata Sağlık Hastanesi Prematüre Servisi erken doğan Yasin bebek için yoğun bir tedavi süreci başlattı. Hastanenin uzman hekimleri tarafından sürekli izlendikten sonra 1900 gram olarak sağlıklı bir şekilde taburcu edildi.
 
İlk yaşını dolduran Mehmet Yasin Selek, ailesiyle birlikte, doğum gününü kutlamak için onu hayatta tutan Özel Ata Sağlık Hastanesi’ne gitti. Hekimleri ve çalışanlar tarafından çok sevilen Mehmet bebek hastanenin maskotu oldu. Özel Ata Sağlık Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Meral Yıldız, "Mehmet dünyaya geldiğinde 1 kiloydu. Bugün ilk yaşını sağlıklı olarak bizlerle birlikte kutladı. Onu böyle sağlıklı, ailesini ise böyle mutlu görmek bizi de mutlu ediyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER