banner9

2 Bin 500 Kişiye Ücretsiz Kurs

Karşıyaka Belediyesi, ilçede yaşayanlara yeni hobi alanları açmak ve meslek edindirmek amacıyla, kış döneminde 2 bin 500 kişiye ücretsiz kurs imkanı sağladı. Kültür merkezleri ve mahalle merkezlerinde devam eden pilates, fotoğrafçılık, diksiyon, cilt bakımı gibi kurslara katılan vatandaşlar, hem eğlenme hem de öğrenme imkanı buldu.

2 Bin 500 Kişiye Ücretsiz Kurs
Karşıyaka Belediyesi tarafından geçen ekim ayında 3 kültür merkezi ile 6 mahalle merkezinde düzenlenen ücretsiz kurslar, yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımıyla devam ediyor. Açılan toplam 68 kursa büyük ilgi gösteren Karşıyakalılar; spordan el sanatlarına, yabancı dilden meslek kurslarına kadar pek çok farklı dalda eğitim alıyor. En büyük ilgiyi ise dans kursları görüyor. Arjantin tango, salsa, bachata, zeybek ve halk oyunları kurslarına katılan yüzlerce kişi, bir yandan eğlenip günlük yaşamın stresini atma fırsatı bulurken, bir yandan da spor yapıp form tutuyor. Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslar, Mayıs 2016’ya kadar sürecek.
 
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
 
Karşıyaka Belediyesi, vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeniyle yeni kurslar açmayı da sürdürüyor. Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde aerobik, yoga, halk oyunları, Arjantin tango, Latin dansları, aşçılık ve pastacılık; İsmail Cem Kültür Merkezi’nde İngilizce, Almanca, İspanyolca, resim, yaratıcı drama, ritim, ahşap boyama, mefruşat ve takı; Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’nde ise kırkyama kursları yeni kursiyerleri bekliyor. Belediyenin mahalle merkezlerinde de Türk Sanat Müziği’nden telkâriye, yogadan ahşap boyamaya kadar çeşitli kurslara kayıt yaptırılabiliyor.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2016, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER