198 Bin Liralık Maddi Yardım!

Bornova Belediyesi ilçede faaliyet gösteren amatör futbol spor kulüplerine 198 bin liralık maddi yardım yaptı.

198 Bin Liralık Maddi Yardım!

Kulüp temsilcileriyle biraraya gelen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, sporun gelişmesi ve alanında başarılı isimlerin yetişmesi için ellerinden gelen katkıyı koyacaklarını belirterek, “Bornova’nın sporun başkenti olması için çalışıyoruz. Amacımız kulüplerimizle işbirliği yapıp çocuklarımızın sporla iç içe bir yaşam sürmesini sağlamak. Bütün kulüplerimizle birlik ve beraberlik içinde çalışmak istiyoruz. Kulüplere destek olmak için imkanlarımızı en üst noktasında bir kaynak ayırdık” dedi. 

Bornova Belediyesi, gençlerin spora yönlendirilmesinde önemli katkıları olan ilçedeki 35 amatör spor kulübünün ayakta kalma mücadelesine 198 bin liralık maddi yardım yaparak destek verdi. Adil bir şekilde yapılan yardımlar, A takımlarının mücadele ettikleri liglere ve alt yaş gruplarında yer alan yarışmacı takım sayısına göre son iki yılın ortalaması göz önüne alınarak dağıtıldı. Kulüplerin temsilcileriyle Bornova Belediyesi Işıkkent Spor Tesisleri’nde biraraya gelen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila,  amatör futbolun gelişmesine yönelik yapacakları hizmetleri de anlattı.
 
Bornova Futbol Kulüpleri Derneği Başkanı İbrahim Aktaş, Bornova Belediyesi’ne ait tesislerin antrenmanlarda ve müsabakalarda amatör spor kulüpleri tarafından kullanılması ve yapılan maddi yardım nedeniyle Başkan Olgun Atila’ya teşekkür plaketi verdi.
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER