18 Yıllık Emeğin Ardından...

Gıda ve pazarlama sektöründe çalıştığı 18 yıl boyunca kurduğu kendi iş yerini açma hayaline kavuşan İzmirli Funda Kaya Bektaş, son yıllarda gelişen kahve sektörüne "Blast Coffee" markasını kazandırdı. Bektaş, gelecekteki hayalinin şubeler açmak olduğunu söyledi.

18 Yıllık Emeğin Ardından...

İzmirli genç girişimci Funda Kaya Bektaş, pek çok insanın bir dönem de olsa düşündüğü, üzerine girişimcilik kitapları yazılan "kafe açma" hayalini gerçekleştirdi. 18 yıldır çalıştığı pazarlama ve gıda sektörüne nokta koyan Bektaş, tüm tazminatı ile Alsancak Sevgi Yolu girişinde bulunan Blast Coffee'yi açtı. Kahve devleri ve oturmuş mekanlarla zorlu bir rekabete giren, ancak cesaretli olduğunu ve sonuna kadar mücadele edeceğini belirten Bektaş, "Blast Coffee'yi iş yaşamından sıkıldığım için değil, hayalim olduğu için açtım. Elbette her girişimci gibi benim de korkularım var. Ama savaşacağım. Güzel müzik, iyi kahve ve keyifli zaman geçirilecek yer az. Ben bu isteklere yanıt veren bir mekan açtığıma inanıyorum. İlk günkü gibi hep enerjimizi yüksek tutarak Blast markasını büyüteceğiz" diye konuştu.

GERÇEK KAHVE KOKUSU

Kahve konusuna büyük önem verdiklerini ve çekirdeklerini kavurduklarını belirten Bektaş, "Gerçek kahve kokusu duymak isteyen buraya gelsin" şeklinde konuştu. Ev yapımı dere otlu poğaça ile ev yapımı mozaik pastalarının da çok beğenildiğini belirten genç girişimci, şimdiden Blast müdavimlerinin oluştuğunu diye getirdi. Bektaş, Blast'ın kelime anlamının büyük patlama anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2018, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER