18. Marble açıldı

'Marble- Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı' 18’nci kez kapılarını açtı.

18. Marble açıldı

Kültürpark’ta İZFAŞ tarafından 21-24 Mart 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuara 265’i yabancı, 868’i yerli toplam 1163 firma katıldı. Mermer ve doğaltaş, fabrika makinaları, ocak-iş makinaları ekipmanları ve sarf malzemelerinin tanıtıldığı fuarda 5 hol tamamen dolarken 7 bin 200 metrekarelik 4 yeni hol daha inşa edildi. Toplam 201 bin 500 metrekare alan üzerinde düzenlenen fuarda 12 bin ton taş ve 575 tane blok mermer ve doğaltaş sergilenmeye başladı. Fuara 42 ülkeden 265 katılımcı yer alırken ilk sırayı 87 katılımcı ile İtalya aldı. Türkiye’den de 38 ilden katılımcı fuar için İzmir’e geldi.

Fuarın açılışı ise, İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilirken, kum sanatçısı ve ressam Veysel Çelikdemir’in 18’nci Marble’a özel performansı da büyük beğeni topladı.
 
KOCAOĞLU: KAFALAR KARIŞTIRILIYOR
 
Toplantıda açılış konuşması yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yer konusunda taleplere yetişemediklerine ve sektörün haklı şikayetlerinin Gaziemir’de yapılacak yeni fuar alanı sayesinde son bulacağına işaret etti. Bu konuda kafaların karıştırıldığını dile getiren Kocaoğlu, şöyle dedi:
 
"İzmir’in morali bozulmaya çalışıyor. Öz evladımızı, mermer fuarını İzmir’de büyütüp geliştireceğiz. Geliştiriyoruz zaten. Türkiye'nin hem alan, hem katılım olarak, hem de ekonomiye katkısı olarak birinci fuar yapma yönünde emin adımlarla ilerliyoruz. Bize destek veren sektör temsilcilerinin hiçbir şüphesi olmasın. Kafa karıştırıcı söylemlerden sektörden ekmek yiyen arkadaşlarımız da uzak dursun. Bunu hepinizden İzmirliler, İZFAŞ adına, bugüne kadar bu fuara emeği geçmiş insanlar adına talep ediyorum" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2012, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER