banner9

15 Temmuz Şehitleri Törenle Anıldı

İZMİR İl Milli Eğitim Müdürlüğü Karabağlar Halk Eğitim Merkezi’nde 15 Temmuz Demokrasi Zaferi Ve Şehitleri Anma Töreni düzenledi. Törende Buse Altay isimli öğrenci 15 Temmuz şehitleri sayısı kadar 248 gülden hazırlanmış Türk bayrağını İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’ye hediye etti.

15 Temmuz Şehitleri Törenle Anıldı
 
Törende konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, şunları söyledi:
 
"15 Temmuz 2016 tarihinde bir grup terörist tarafından Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik haince bir girişimde bulunulmaya çalışıldığı ve bu süreçte aziz Türk milletinin kahramanca direnişiyle darbeyi bertaraf ettiği günün birinci anma yıldönümündeyiz. Bizler Türk Milletinin 15 Temmuz 2016 gecesi verdiği ateşle imtihanın hafızalardan silinmesine asla izin vermeyeceğiz. O gece varoluşumuzun can damarlarını kesmek için saldıranlar en ağır karşılığı milletimizden aldılar. 15 Temmuz kolluk kuvvetlerimizin eşsiz kahramanlığının yanı sıra Türk milletinin tek yürek olup yumruğunu şer odaklarının başına cesaretle indirdiği şanlı gündür."
 
"BİR AVUÇ HAİNİ ORDUMUZLA BİR TUTMUYORUZ"
 
Yahşi konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Özellikle dış mihrakların tesiriyle kirli amaçlarını gerçekleştirmek için devleti ve ülkeyi teslim alabileceklerini düşünerek bütün güçleriyle saldıranlar milletimizin çelikleşmiş iradesiyle hayal kırıklığına uğramıştır. Bu gözü dönmüş sürü o çelikleşmiş iradenin sembolü olan Meclisimize, vatanı canı pahası korumayı kendine şiar edinen güvenlik güçlerimize ve korumakla yükümlü oldukları kendi vatandaşlarına saldırmaktan çekinmemiştir. Darbe girişimi Türkiye Cumhuriyetinin aydınlık yarınlarına, güçlenen demokrasisine ve peygamber ocağı sayılan şanlı Türk ordusuna yapılmıştır. Bizler bu bir avuç haini asla ordumuzla bir tutmuyoruz. Dünyanın en eski ve köklü askeri kuvvetlerinden olan şanlı Türk ordusu ve vatanı için canı pahasına mücadele eden Mehmetçik daima bizim gözbebeğimiz olacaktır."
Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER