'12 Yıllık Karanlık Bitmeli'

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Ali Engin, Karşıyaka Belediyesi Meclis üyesi Muammer Gezginci ve eski milletvekilli Kemal Vatan’ın da katıldığı kahvaltıda Balkan göçmenlerinin kanaat önderleri ile bir araya geldi. AKP’nin politikalarının masaya yatırıldığı kahvaltıda, yaklaşan seçim öncesi CHP’nin ve Ali Engin’in çalışmaları hakkında bolca fikir alış verişi yapıldı.

'12 Yıllık Karanlık Bitmeli'
Başarılı siyasetçi 7 Haziran’da yapılacak olan genel seçimlerin Türkiye için öneminden bahseden ve AKP’nin dayatma politikaları ve oyunlarından kurtulmanın tek yolu sandıktır ifadelerini kullanan Ali Engin, “Ülke olarak 7 Haziran bizim için son şanstır. Partimize emek veren, örgütten gelen adaylarla gireceğimiz genel seçimlerden sonra başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.  
 
Uzun bir aradan sonra ülkeye demokrasi getireceklerini savunan Ali Engin, ilk adım olarak ön seçim yapılacağını da hatırlattı. 
 
CHP’nin iktidara gelerek Türkiye’yi yönetecek güce sahip olduğunu anlatan Ali Engin, partisinin ilk Genel Başkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisinden çıkmadan çalışmaya devam ederek Haziran ayında iktidar olacaklarını ifade etti. 
 
“Her biri Atatürk hayranı” 
 
Çeşitli sebeplerle de olsa, Balkanlardan Türkiye’ye göçen vatandaşların ülkeye kattığı değerlerden bahseden Ali Engin, “Her birinin birer Atatürk sevdalısı olduğunu görmek gurur vericidir” dedi.  Göçmen derneklerine birçok kez ziyarette bulunan Ali Engin, göçmen vatandaşların Cumhuriyetin kurulmasında ve devam ettirilmesinde verdikleri mücadeleyi takdirle karşıladığını söylerken,  “Anadolu insanı bu mücadeleden dolayı müteşekkirdir” dedi.
 
 
“12 yıllık karanlık bitmeli”
 
AKP’nin Türkiye’yi sonu gelmez bir karanlığa ittiğini söyleyen Engin, “Hiç üretmeden büyümeye devam eden bir toplumuz. Ekonomik anlamda bazı kesimler büyürken, işçimiz, çiftçimiz ve emeklimiz yerinde sayıyor. Kişi başına düşen milli gelirin arttığını söyleyen AKP artık milletimizi daha fazla aldatmasın” dedi.  CHP’nin yeni bir ekonomi modeli ile eşitliği sağlayacağının altını çizen Ali Engin, öncelikli hedeflerinin üreten toplum yaratmak olduğunu söyledi. 
 
“Dış politikada sınıfta kaldık”
 
Mevcut hükümetin her alanda olduğu gibi dış politikada da başarısız olduğunu ifade eden Ali Engin,  Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde yapılan hataları eleştirdi. Türkiye’nin Mısır ve Suriye politikaları yüzünden Ortadoğu’ya yapılan yatırımların geri dönüşünün olmadığını, binlerce Türk yatırımcının zor durumda kaldığını söyledi. İlk olarak İsmet İnönü’nün başvurduğu ve Türkiye’nin stratejik hedefi olan Avrupa Birliğinin öneminden bahseden Ali Engin, demokrasinin, özgürlüğün, sanatın olduğu Avrupa Birliği ile birleşilmesi için uyum yasası çıkartılmaktan başka bir şey yapılmadığını savundu.  
 
“Ali Engin bizim adayımız”
 
Muammer Gezginci’nin söz aldığı kahvaltıda Ali Engin’in, CHP’nin Türkiye’de kurmak istediği hukuk devleti için en iyi adaylardan biri olduğu söylerken, üyelere dikkatli olun mesajı verdi. Uzun zamandır ön seçimin olmadığı İzmir’de adayların belirlenmesinde üyelere düşen görevin öneminden bahseden Muammer Gezginci, “ Artık biliyoruz ki partimiz için emek harcayan, örgüt çalışmasını çok iyi bilen ve en önemlisi Ali Engin gibi hizmet aşkıyla çalışan İzmir’de yaşayan adaylarımız olacaktır. Bu hususta tüm üyelerimize güveniyorum” dedi.  
 
Ali Engin’den Aralıklılara ziyaret
 
Sivil Toplum Kuruluşlarına ve Derneklere ayrı bir özen gösteren Ali Engin, akşam saatlerinde birkaç ay önce kurulan Iğdır, Aralıklılar Derneğini ziyaret etti. Başkan Gürsel Toksöz ve yönetiminin tam kadro olduğu ziyarette Ali Engin, Derneklerin kendisi için öneminden bahsetti. İzmir’de yaşayan, kendi kültürlerini burada sürdürmeye çalışan Aralıklılara kentte kattıkları değerden dolayı teşekkür eden Ali Engin,  partisinin politikalarını Aralıklılarla paylaştı. Başkan Toksöz tarafından “vekilim” sözleriyle onurlandırılan Ali Engin,  görev alması halinde 12 yıllık karanlık tablonun değişmesi için var güçleriyle çalışacaklarını, CHP’nin iktidar olacağı bir Türkiye’de emeklinin, öğrencinin, esnafın ve birçok vatandaşın hayat standardının değişeceğini anlatan Engin,  kendisine göstermiş oldukları ilgiden ötürü Aralıklı Hemşerilerine teşekkür etti. 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER