11 Bin Aileye Patates Yardımı

Konak Belediyesi’nin Ödemişli patates üreticisine destek amacıyla satın aldığı 110 ton patates Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtıldı.

11 Bin Aileye Patates Yardımı

Ödemiş Kadın Kooperatifi’nden satın alınan patatesler Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerince 10 kilogramlık paketler halinde 11 bin aileye ulaştırıldı. Dağıtımlar Ramazan ayı boyunca muhtarlıklar aracılığıyla mahallelerde gerçekleştirildi.

ÇİFTÇİDEN ALINDI VATANDAŞA DAĞITILDI
Ödemişli patates üreticisinin ürününü tarlada bırakmayarak, ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına taşıdıklarını söyleyen Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, “Konak’ta geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımızın sayısı bir hayli fazla. İşsizlik yüzünden çok yoksul ailemiz var.  Bu bayramda sofraları boş kalmasın istedik ve az da olsa bir katkı koyduk. Bu desteği yaparken de patates alımlarını Ödemişli kadınların kurduğu kooperatiften yaptık. Böylece hem üreticimizin ürünü tarlada kalmadı hem de Ödemişli kadınlarımız kazanmış oldu” dedi. Başkan Pekdaş, bolluk, bereket, sağlık, huzur ve barış dileklerinde bulunarak, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER