100 Kişi Vestel'e İşçi Oldu

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un 2009 yılında hayata geçirdiği CV Bank Projesi işsiz ile işveren arasında köprü oldu. Belediyenin meclis salonunda Vestel’in yaptığı son buluşma, 100 işsizin daha yüzünü güldürdü

100 Kişi Vestel'e İşçi Oldu
 
Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’un 2009 yılında hayata geçirdiği CV Bank Projesi, 5 bin kişiden fazla insanı iş sahibi yaptı. İş-Kur’un da desteklediği proje iş arayanlarla, işçi arayan işletmeleri buluşturdu.
 
Bugüne kadar CV Bank’a başvuran 12 bin 621 kişiden 5 bin 400’ü yeteneklerine uygun pozisyonlarda işe yerleştirildi. Vestel’in Meclis salonunda düzenlenen iş görüşmesinde 100 kişi yeteneklerine uygun pozisyonlarda iş sahibi oldu.
 
Türkiye’ye örnek olan bu proje kapsamında İŞKUR ile imzalanan protokolle hayata geçen CV Bank biriminin aynı zamanda İŞKUR hizmet noktası özelliğine sahip olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Bu kapsamda vatandaşlara İŞKUR kaydı açma, kayıt güncelleme, işsizlik ödeneğine başvurma hizmetleri de sunuyoruz. İşverenlerin İŞKUR kaydını oluşturmasına, ilan açmalarına yardımcı oluyoruz" diye konuştu. Şenol, “Bir kişiye iş bulduğunuzda o insanın evine ekmek götürmesini sağlamanın dışında, dolaylı yoldan esnafa katkı vermiş oluyorsunuz. Aynı zamanda ülke ekonomisinin gelişmesine destek veriyorsunuz" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2015, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER