100 Firmayı Aşan Depark'ta 'Dalya' Töreni

Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi (DEPARK) bünyesinde yer alan firmaların 100’ü aşması nedeniyle tören düzenlendi. DEPARK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören 100’üncü firma olan KODECO Genel Müdürü Kerem Odabaşı’na zeytin ağacı hediye etti. Tören kapsamında firmalarla iletişim ağının geliştirilmesi için etkinlikler yapıldı.

100 Firmayı Aşan Depark'ta 'Dalya' Töreni
Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü’ndeki DEPARK binası önünde düzenlenen törene, DEPARK Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Özgören, öğretim üyeleri, öğrenciler, firma yöneticileri, girişimciler ve davetliler katıldı. Bugün itibariyle DEPARK’ta 122 firma bulunduğu kaydeden Prof. Dr. Özgören, "Türkiye’nin en hızlı büyüyen genç teknoparkları arasında birinci olan ve 100’ü aşkın firmaya ev sahipliği yapan ilk genç teknoparkı olmanın gururunu taşıyoruz. DEPARK’ın her biri özgün alanlarda faaliyet gösteren firmalarının yer aldığı tören kapsamında, tüm firmalarla ve paydaşlarla ortak ve yeni projeler - çözümler - girişimler geliştirilmesi hedefleniyor. Ayrıca speed networking ve B2B görüşmeleri ile firmalar hem kendi ekosistemlerini daha yakından tanıyacak hem de birbirleri ile bütünleşik iletişim kurarak proje üretimleri ve Ar-Ge gelişmelerine katkıda bulunacaktır. Terim anlamı 100’ü ifade eden dalya kelimesi, DEPARK’ın iki yıl içinde bünyesine 100’ü aşkın firmayı kattığını ifade etmektedir. Bu kapsamda önümüzdeki yıllarda DEPARK, ev sahipliği yaptığı firmaların sayısını 1000’li sayılara ulaştırmayı hedeflemektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi’nin bir kuruluşu olan DEPARK, 2013 yılında kurulan Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin yönetici şirketidir. DEPARK, faaliyetlerini ana binası olan ’Zeytin’de yürütmektedir. DEPARK, Türkiye’nin hastane, araştırma merkezleri ve tıp fakültesi ile tam entegre olan ilk ’Sağlık’ temalı teknoparkıdır. Türkiye’deki biyoteknoloji ve tıbbi cihaz şirketlerinin Ar-Ge, ürün geliştirme ve ’soft-landing’ çalışmaları için ideal bir sağlık kampüsü içerisindedir.
 
Dokuz Eylül Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin ikinci yerleşkesi DEÜ TGB-1 Tınaztepe Kampüsü’nde Alfa ve Beta binalarında hizmet vermektedir. Toplam 12 bin metrekarelik alanda, bilişim, nanoteknoloji, teknolojik tekstiller, deniz teknolojileri ve diğer teknolojilere hizmet sunulmaktadır. Bu kapsamda DEPARK, Dalya Töreni ile hizmet verdiği alanlarda firmaların birbirleriyle, akademisyenlerle ve ekosistem paydaşlarıyla olan iletişim ağlarını güçlendirerek olası iş birliklerine ev sahipliği yapacaktır" diye konuştu. Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çektirildi ve firmalarla paydaşların buluşması sağlandı.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2016, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER