100 Çocuk Sanatla Tanıştı

Konak Belediyesi kültür ve semt merkezlerinde tiyatro kursuna katılan 100 çocuk yılsonu gösterilerini Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde sergiledi.

100 Çocuk Sanatla Tanıştı

Konak Belediyesi’nin çocukları sosyal yaşama, kültür ve sanata yakınlaştıran, gelişimlerini destekleyen tiyatro kursundan mezun olan öğrenciler yılsonu gösterilerini sahneledi. Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür ve Sanat Merkezi Avni Anıl Sahnesi’nde gerçekleşen gösteriler büyük alkış alırken, sahnenin yıldızları profesyonel oyunculara taş çıkardı.

Tiyatro sanatçısı ve yönetmen Günay Toprak eğitmenliğinde yıl boyunca tiyatroyu öğrenen çocuklar sahnede harikalar yarattı. “Ayşegül Ormanda, Eşeğin Gölgesi, Ormandaki Sürpriz, Eski Mi Günler” adlı oyunları sergileyen çocuklar seyirciden tam not aldı. Keşfedilmeyi bekleyen çok yetenek olduğunu söyleyen Günay Toprak, “Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan İzmir’in en uç noktasına kadar tiyatro sanatını götürmemize olanak tanıdı. İleride sahnelerde çok başarılı işlere imza atabilecek yetenekte çocuklarımız var. Onlarla gurur duyuyorum ve çocuklarla böyle bir çalışmayı gerçekleştirmemizi sağlayan Başkanımız Hakan Tartan’a sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Konak Belediyesi kültür ve semt merkezlerinde bu yıl 100 çocuk tiyatro kursundan mezun oldu, binlerce çocuk ise tiyatro izlemenin tadına vardı. Çocuklar için yapılacak hizmette sınır olmadığı vurgulayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan şöyle konuştu:“Yerel yönetimlerde altyapı hizmetleri ve genel işleyişin sürmesinin yanında kentin ufkunu genişletecek her işin altına imzamızı koymaktan gurur duyuyoruz. Özellikle çocuklarımızın geleceğe sanat, spor ve bilimle hazırlanmasını desteklemek; onların yarınlara umutla koşmasına katkı sağlamak bizim sadece yerel yönetici olarak değil, insan olarak da en büyük sorumluluğumuzdur.”

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2012, 11:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER