banner51

100 Bin Kişiyi Etkiliyor

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy, Menderes, Buca, Kaynaklar ve Gaziemir’de yaşayan 100 bin kişiyi etkileyen Tahtalı Barajı havzasını daraltmak için çalışacaklarını söyledi.

100 Bin Kişiyi Etkiliyor
AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Mimar Cemil Şeboy, Kaynaklar ve Menderes’in köylerini ziyaret etti. Şeboy,  Kaynaklar bölgesinin muhtarlarıyla Bin yaşındaki çınar ağacının altında buluştu. Kendi köylerinde yaşayan Cemil Şeboy’u Milletvekili olarak Ankara’ya göndermenin heyecanın yaşadıklarını belirten muhtarlar AK Parti adayına destek verdiler. Daha sonra muhtarla birlikte köyleri ziyaret eden Şeboy, hemşerilerinden büyük ilgi gördü. Bölgede yaşayan vatandaşların Şeboy’a aktardıkları en önemli sorun ise Tahtalı Barajı havzası koruma alanı dolayısıyla yaşadıkları sıkıntılar oldu. Evlerini genişletemedikleri için çocuklarını evlendiremediklerini, hayvancılığın yasak olması nedeniyle geçinemediklerini belirten yöre halkı, AK Parti adayı Şeboy’dan yardım istedi. Menderes’te de aynı ilgiyle karşılanan Cemil Şeboy’a iletilen sorunlar da ortak oldu. Belediye’den hiçbir şekilde ruhsat alamadıklarını söyleyen vatandaşlar Şeboy’dan sorunu Meclis’e taşımasını istediler.
 
Dünyanın hiçbir yerinde yok
 
Kendisi de Kaynaklar’da oturan AK Parti Adayı Şeboy, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklanan sorunun çözümü için farklı bir plan üzerinde durduklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır ısrarla İmar planlarını hazırlamadığını vurgulayan Şeboy, “ İmar planı olmayan yere ruhsat verilmiyor. Vatandaş ya hiçbir şey yapamıyor ya da ruhsatsız yapıyor. Şimdi Kaynaklar’daki derelerden Tahtalı Barajı’na foseptik akıyor. Bunu engellemek için arıtma tesisi yapacaklar ama imar planını yapmadıkları için arıtma tesisini de yapamıyorlar bu kendi ayağını bağlamaktır. Büyükşehir imar planını hazırlamadan ilçe belediyeler de hiçbir plan proje yapamaz yani zincirleme olarak bütün İzmir’in elini ayağını bağlıyorlar. Şimdi biz bu sıkıntıları Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na da ilettik. İmar planlarını bizim yapma yetkimiz yok ama Tahtalı Barajı havzasını daraltabiliriz. 60 kilometrelik koruma havzası dünyanın hiçbir yerinde yok. Bakanımız da destek verecek hemşerilerimizin sorununu çözmek için hep beraber çalışacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER