10 Bin Çocuk Sporla Tanıştı

Türk spor altyapısının lokomotifi İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yaz da 10 bin çocuğun sporla tanışmasını sağladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün 16 Haziran’da açtığı yaz spor okulları, 21 ayrı branşta hizmet verdi.

10 Bin Çocuk Sporla Tanıştı
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilerin yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmesi ve aynı zamanda yetenekli çocukların erken yaşlarda spora yönlendirilmesi için kurduğu yaz spor okulları bu yıl da büyük rağbet gördü. Çocuklarının ekonomik şartlarda ve güvenilir bir ortamda spor yapmasını isteyen ailelerin tercihi İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yaz Spor Okulları oldu. 21 branşta 80 eğitmenle kapılarını açan spor okullarından yaz boyunca 10 bin çocuk yararlandı. 3 aylık dönemde 11 ayrı merkezde eğitim alan kursiyerler, basketboldan, tenise, futboldan, yüzme, jimnastik, tekvando ve atletizme kadar sporun birçok branşıyla tanışma imkanı buldu.
 
SEZON TÖRENLE KAPANDI
 
Yaz tatilinin sona ermesiyle birlikte 4 ayrı merkezde yapılan kapanış törenleri ise şenlik havasında geçti. Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Alanı’nda yapılan törende aileler çocuklarının yaz boyu kazandığı becerileri gururla izledi. Minik sporcular cimnastik, voleybol, basketbol, tekvando ve futbol branşlarında gösteriler yaparken, katılan tüm sporculara madalya ve sertifika dağıtıldı.
 
Evka-4 Spor Salonu’ndaki törenlerde ise minik cimnastikçiler ilgi odağı oldu. Sergiledikleri figürler ve danslar tribünleri dolduran ailelerinden büyük alkış topladı. Yaz spor okullarının en gözde branşı yüzmede 5-6 yaş grubundaki minik yüzücüler ilk kulaçlarını attıkları Celal Atik Yüzme Havuzu’nda anne ve babalarına ayrı bir gurur yaşattı. Celal Atik Spor Salonu’ndaki törende de bine yakın spor okulu öğrencisi gösteri yaptı. Törenleri izleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Pervin Şenel Genç, Spor Direktörü Zeynel Canol ve kulüp idarecileri de bu büyük heyecana ortak oldu.
Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2016, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER